Tuesday, April 28

PUBLISHED: 08:35 29 April 2009 | UPDATED: 14:08 04 March 2010

BLUE SQUARE SOUTH

Play-Offs semi-final: Chelmsford 1 Hampton & Richmond 3, Hayes & Yeading 2 Eastleigh 4.



RYMAN LEAGUE

Premier Division Play-Off semi-finals: Staines Town 3 Sutton Utd 0, Tonbridge Angels 2 Carshalton Ath 3.

BLUE SQUARE SOUTH

Play-Offs semi-final: Chelmsford 1 Hampton & Richmond 3, Hayes & Yeading 2 Eastleigh 4.

RYMAN LEAGUE

Premier Division Play-Off semi-finals: Staines Town 3 Sutton Utd 0, Tonbridge Angels 2 Carshalton Ath 3.

BRITISH GAS BUSINESS SOUTHERN LEAGUE

Play-Off semi-finals: Gloucester 3 Cambridge City 1.

Midland Division semi-finals: Atherstone 0 Chasetown 5, Nuneaton 2 Chesham 1.

LB GROUP SUFFOLK PREMIER CUP

Final: Lowestoft Town 3 Needham Market 2 (at Ipswich Town FC).

RIDGEONS LEAGUE

Premier Division: Dereham Town 4 Felixstowe & Walton Utd 3, Stanway Rovers 3 Wisbech Town 2, Wivenhoe Town 1 Haverhill Rovers 1.

Division One: Fakenham Town 3 Thetford Town 2, Gorleston 0 FC Clacton 2, Halstead 2 Ipswich Wanderers 1.

RIDGEONS RESERVE LEAGUE

North Division: Debenham LC 3 Woodbridge Town 3.

RIDGEONS YOUTH LEAGUE

Central Division: Hadleigh Utd 0 Debenham LC 4.

North Division: Watton Juniors 0 Downham Town 5.

South Division: Tiptree Utd 1 Brantham Ath 4.

KENT BLAXILL BORDER LEAGUE

Premier Reserve Division: Alresford Res 2 White Notley Res 2.

Reserve Division One: Boxted Lodgers Res 2 Hedinghams Utd Res 3, Hatfield Peverel Res 0 Holland FC Res 3.

METALTEC SIL

Senior Division: Capel Plough 1 Crane Sports 0, Grundisburgh 2 Leiston St Margarets 2, Ipswich Ath 3 Ransomes Sports 0, Stonham Aspal 0 Felixstowe Utd 3.

Division One: Cockfield Utd 1 St Edmunds 65 5, Mendlesham 5 Thurston 3, Old Newton Utd 4 BT Trimley 0, Wickham Market 2 Achilles 2, Willis 2 Wenhaston Utd 3.

Intermediate A: East Bergholt Utd 3 Stanton Res 2.

Division Two: Stradbroke Utd 2 AFC Hoxne 1.

Division Five: Halesworth Town Res 1 Bramford Road OB Res 1.

Division Six: St Clements Hospital Res 1 East Bergholt Utd A 4.

LFC INSURANCE GROUP ESSEX OLYMPIAN LEAGUE

Premier Division: Manford Way 1 Galleywood 3, Ongar Town 1 Potter Street 5.

Senior Division One: Sandon Royals 3 Old Chelmsfordians 0.

Senior Division Two: Sungate 4 Basildon Town 2, Upminster 1 Shenfield AFC 0.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists