Sunday, May 16

PUBLISHED: 15:16 19 May 2010 | UPDATED: 18:11 19 May 2010

SUFFOLK WOMEN'S LEAGUE

Ladies League: AFC Sudbury 4 Debenham LC 0.

FLARE RECRUITMENT LEAGUE

Premier Division: Belstead Arms 5 Kirton Utd 3, Ferryboat 5 Capel Plough 1, Hadleigh RBL 3 Unicorn 2, Taverners 1 Whitton Maypole 88 2.

Mike Boughey One: Chantry Rgs 1 Ipswich Thistle 5, Kelsale SC 5 Murray Rgs 3.

Russell Morphew One: Chantry Blues 7 Lions Head Ath 0, Fat Cat 4 Trimley Rgs 2, Taverners Res 3 Hadleigh Goldstar Ath 5.

Mike Boughey Two: Capel Plough Res 1 Hadleigh OC 2, Cherrytree 4 Martlesham Wdrs 1, Great Blakenham 0 Rosary CC 5.

Russell Morphew Two: Ipswich Hospitals 0 Kesgrave Ath 3.

Russell Morphew Three: Kings Head Old Boys 2 Stonham Ath 3.

Mike Boughey Four: Elmsett Rose & Crown 2 Queens 2, HSF 1 Ipswich Bulls 0, Snape FC 1 Whitton Smashers 8.

Russell Morphew Five: Red Hawk Rgs 1AFC Holbrook Res 6.

FRAMES CONSERVATORIES DIRECT BURY & DISTRICT LEAGUE

Division Two: Kennett 0 Bury Bowl 2, Ixworth 4 Cock Inn 1, B S Celtic 5 Rickinghall 1.

Division Three: Chedburgh 2 Buxhall 1, Great Barton 1 Euston 5, Risby 3 Rougham 5,

Division Four: Eastbury 3 Redcastle 2, Real BSE 5 AFC Norton 0.

ESSEX COUNTY WOMEN’S FOOTBALL LEAGUE

Division One: C&K Basildon 2 Runwell Hospital 0, Saffron Walden Town 5 Witham Town 1, Southend United 1 Hutton 5.

Division Two: Beacon Hill Rovers 1 FC Clacton 2, Hawkwell Ath v C&K Basildon Res postponed.

Division Three: Billericay Town Res 2 East Thurrock Utd 3, Harwich & Parkeston v Foxash postponed.

IPSWICH AND SUNDAY YOUTH LEAGUE

Under Nine

Division One: Needham Market Phoenix B 1 Moreton Hall 17, Stowmarket Town 4 Ipswich Valley Rangers 1, Stowupland Falcons A 1 Needham Market Phoenix A 1.

Under 10

Division one: Ipswich Thistle 1 Tuddenham A 6, Ransomes 1 St Johns 0, Stanton A 2 Thetford Independent 1.

Division Two: Mendlesham A 0 Stowupland Falcons 1, Stanton B 2 Stowmarket Town A 3.

Division Three: CFC Bury 6 Mendlesham B 0, Honington Foxes B 1 Thurston 1.

Under 11

Division One: Brandon Lads 6 Achilles 2.

Division Two: Bury Town B 2 Needham Market Phoenix 1, Stowmarket Town B 2 Elmswell 3.

Under 12

Division One: Bury Tigers 3 Ipswich Valley Rangers B 5, Bury Town 2 Thurston 2, Ipswich Valley Rangers A 7 Walsham le Willows 0, Moreton Hall 1 Stowmarket Town 5.

Division Two: Needham Market Phoenix A 2 Tollgate 3, Stowupland Falcons 8 Honington Foxes.

Under 13

Division One: Cornard Dynamos 3 Thurston 4, Elmswell A 6 Bury Town C 1, Moreton Hall 1 Needham Market Phoenix 16, Woodbridge Town 1 Bury Town B 0.

Division Two: Barons 2 Stowupland Falcons 7, Bury Town A 0 Bramford United 3, Hadleigh United 1 Whitton Sports Centre 2, Somersham 2 Honington Foxes 3.

Under 14

Division One: Moreton Hall 0 Ipswich Exiles B 13, Stowupland Falcons A 4 Ipswich Exiles A 3.

Division Two: Achilles 2 Bulldogs 11.

Under 15

Division One: Needham Market Phoenix 2 Stowupland Falcons 2, Thetford Independent 3 Bury Town A 2, Whitton Sports Centre 1 Trimley Red Devils 5.

Division Two: Bury Town B 2 CFC Bury B 1, Stowmarket Town A v Honington Foxes home win.

Under 16

Division One: Diss Town 6 Brandon Lads 2, Needham Market Phoenix 1 CFC Bury B 1.

Division Two: CFC Bury A v Ipswich Exiles away win.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists