Sunday, March 13

PUBLISHED: 14:27 16 March 2011 | UPDATED: 15:40 16 March 2011

Braintree & North Essex Sunday League

Premier Division Cup Semi Final: Panfield Bell Rovers 0 S C Crittall 3,

Premier Division Cup Second Round: Argos Utd 2 Angel Bradford Street 2 aet (Angel Bradford Street won 4-3 on pens).

Premier Division: George FC 6 CFC Shalford 0.

Division One: Bocking & Vipers Social 0 Braintree Old Boys 2, Cressing 2 Bridgelink 5.

Division Two Cup Second Round: CFC Shalford Res1 Essex Police 1 aet (CFC Shalford Res won 5-4 on pens).

Division Two: Mitre Utd 3 Old Bramstonians 2, New Street Saints 0 Sporting 77 7, Witham Galacticos 1 Bocking & Vipers Social Res 3.

Division Three: Bell Utd 2 Frontline Res 2, Red Lion Sports 3 Great Notley 1, Sporting 77 Res 0 T K Eagles 3, Witham Phoenix 7 Onley Arms Res 5.

Essex County Women’s League

Premier Division: Assandun Vikings 2 East Thurrock Utd 4, Barking Res 0 Colchester Town 6, Beacon Hill Rovers 3 Redbridge 3, Hawkwell Ath 2 FC Clacton 6, Runwell Hospital 3 Saffron Walden Town 1.

Division One: Billericay Town Res 1 Hutton Res 4, Chelmsford City Res 8 Shrimperzone 0, Ekco Whitecaps 0 C&K Basildon Res 7, Harwich & Parkeston 11 FC Clacton 1.

Pope & Smith Sunday League

Division Three League Cup Final: Little Baddow 2 Old Chelmsfordians Res 2 aet (6-5 pens).

Gillott Trophy Semi-Final: Chelmer Wdrs 1 M & G 2.

Premier Division League Cup Semi-Final: RE Social 3 Priory Sports 0.

Division One League Cup Semi-Final: Dutch 4 South Woodham 1.

League

Premier Division: Broomfield 1 Heybridge Social 1, Old Chelmsfordians 0 Gallow Utd 3.

Division One: Baddow Spartak 2 Howbridge Swifts 2, Little Waltham 2 Springfield Rouge 5, Ongar Utd 2 Infield 1.

Division Two: Marconi Leisure 4 Chelmer Village Ath 3, Norton 7 Brookhouse 1, Priory Sports Res 4 Writtle Manor 3, Woodham Ath 1 Woodham Radars 1.

Division Three: Goldhanger Argyle 2 Margaretting S&S Club 0, Railway Tavern 4 Broomfield Res 2, Writtle 1 Rivermead 2.

Division Four: E2v Mannex 0 Terling Social 3, Marconi Leisure Res 0 William De Ferrers Res 3, Old Chelmsfordians A 1 Margaretting S&S Club Res 2, Woodham Ath Res 1 Howbridge Swifts Res 1, Woodham Radars Res 0 Carpenters Arms 4.

Anglia Access Veterans League

League Shield – quarter-final: Elmswell 1 Solebay 3, White Horse Seltic 3 Heils Bakery Crusaders 1, Wickham Market 1 Spexhall Huntsman & Hounds 0 (aet).

Seniors Cup: Cromer Crab 1 Hellesdon 0.

Division Two (South): FC Fore Hamlet 2 Yaxley Cherry Tree 2.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists