Sunday, January 4

PUBLISHED: 08:52 05 January 2009 | UPDATED: 13:59 04 March 2010

FRAMES CONSERVATORIES DIRECT BURY & DISTRICT SUNDAY LEAGUE

Division One: Bardwell Wasps 4 Elmswell Taverners 0, Coldham Hall v Howards postponed, Eagle 90 v Thurston postponed, Moreton Hall 2 Bennett 3.

FRAMES CONSERVATORIES DIRECT BURY & DISTRICT SUNDAY LEAGUE

Division One: Bardwell Wasps 4 Elmswell Taverners 0, Coldham Hall v Howards postponed, Eagle 90 v Thurston postponed, Moreton Hall 2 Bennett 3.

Division Two: Cock Inn v Mildenhall Tigers, Kennett and Kentford v Horringer SCFC postponed, Rattlesden v Sealey Vikings postponed, Tuddenham 08 v Tostock postponed.

Division Three: Euston v BS Celtic postponed, Great Barton v Mildenhall Ath postponed, Risby v Bury Bowl postponed, Westbury 3 Buxhall Utd 5.

Division Four: Badwell Ash v Norfolk Terriers postponed, Black Boy 5 Athletic Moreton Hall Res 2, Chedburgh SSFC v AFC Norton postponed, Mildenhall High Town v Redcastle Storm postponed.

LICENSED TRADE LEAGUE

SCFAC Sunday Cup: Man on the Moon v Shotley Rose postponed, Pot Black v Brantham postponed.

SCFA Sunday Shield: Ipswich Thistle Res 0 Hadleigh Goldstar 4.

Premier Division: GLC Utd v Kitcheners postponed, Northgate v Sophtlogic postponed.

Division One: Shotley Rose Res 1 Mendlesham 2, Clapgate Lane 2 Kesgrave Exiles 0, Kitchener Res v Ipswich Magpies postponed Stow Queens Head 1 Rosary 2.

Division Two Cup: Pickerell 2 Bramford Cock 5.

Division Two: Chantry Ath v AFC Claydon postponed, Brewers Arms 5 Shepherd & Dog 1, Ship Launch 1 Red Star 9, John Bull Res v Stow Excelsior.

FLARE RECRUITMENT LEAGUE

Russell Morphew One: Alderton 5 Aldeburgh Associates 0, E & D Ath 2 Locomotive 1.

Russell Morphew Two: Kirby Street Conservative Club 5 Worlingworth 0.

Mike Boughey Three: Wetherden 08 0 Felixstowe Wdrs 2.

Russell Morphew Three: Northam Celtic2 Copdock Exiles 0.

Russell Morphew Four: AFC Bergholt 2 Skyline 1.

All other games postponed.

IPSWICH & SUFFOLK YOUTH LEAGUE

Under Nine

Division One: Moreton Hall v Thetford Ind postponed.

Under 12

Division Two: Walsham le Willows v Stowupland Falcons postponed, Woodland Colts v Cornard Dynamos postponed.

Under 13

Division One: Hurricanes v Ipswich Exiles A postponed.

Division Two: Ipswich Eagles v Barrow postponed.

Under 15

Division One: Gt Whelnetham v Thetford Ind postponed.

Under 16

Division One: Bressingham Yth 0 Stowupland Falcons 6.

ESSEX COUNTY WOMENS LEAGUE

League Cup Round Two: Cornard 2 Witham Town 3 aet.

Division Three: FC Clacton 3 C&K Basildon Res 1.

All other matches postponed

ESSEX COUNTY GIRLS LEAGUE

All scheduled matches postponed

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists