Sunday, January 17

PUBLISHED: 16:31 18 January 2010 | UPDATED: 15:37 04 March 2010

FRAMES CONSERVATORIES DIRECT BURY SUNDAY LEAGUE

Division One Knock Out Cup: Tuddenham 2 Howards 4, ATEC v Eagle '90 postponed.

All other fixtures postponed.

POPE AND SMITH

Division One: Gt Baddow 6 Ongar Utd 4, RE Social 1 Directa Hotspur 0, Woodham Ath 1 Gallow Utd 3.

Division Two: Woodham Radars 3 Springfield Rouge 4.

Division Four: Old Chelmsfordians Res 2 Woodham Ath Res 0.

ECFA Sunday Premier Cup Fourth Round: Maypole Ath 2 Highfield Victoria 5, Parndon Royals 1 Heybridge Social 3.

ECFA Sunday Junior Cup Third Round: White Roding Sports 2 South Woodham 3. All other matches postponed

ESSEX COUNTY WOMEN'S LEAGUE

Division Three: Barking Res 15 Boca 1.

SUFFOLK WOMEN'S LEAGUE

League: Cornard Dynamos 2 Debenham LC 0.

Cup: Brandon Ladies 4 Brantham Ath 0.

IPSWICH AND SUFFOLK YOUTH LEAGUE

Under Nine

League: Needham Market Phoenix A 3 Bury Town 6.

Open Cup Round Two: Kirkley & Pakefield B 1 Stowupland Falcons B 3, Needham Market Phoenix 0 Hadleigh Utd 8, Stowupland Falcons A 4 St Benets Wasps A 2.

Under 10

Division One: Needham Market Phoenix A 1 Ipswich Thistle 3.

Open Cup Round Two: Great Yarmouth 4 Tuddenham B 0, Stowupland Falcons 0 Ransomes Sports 12.

Under 12

Division One: Ipswich Valley Rangers A v Walsham le Willows postponed.

Open Cup Round Two: Morton Hall 3 Gorleston 3 aet (Moreton Hall won 5-3 on pens).

Under 13

Division One: Woodbridge Town Youths v Elmswell A postponed.

Open Cup: Brandon Lads 2 Stowupland Falcons Yth 2 aet (Stowupland won 3-1 on pens), Lawford Jnrs 4 Waveney Youth B 2, Bohemians 9 Honington Foxes 0.

Under 14

Division Two: Achilles Youth 0 Chantry Grasshoppers 6, Bulldogs v Ipswich Eagles postponed.

League Cup B: Thurston Youth 17 Barrow 0.

Under 15

Division Two: Bury Rgs 4 Holbrook Hornets 2.

Open Cup Round Two: Great Yarmouth Town 3 Thetford Ind 1, Bury Town A v Lawford Jnrs away win.

Under 16

Division One: Needham Market Phoenix v Brandon Lads postponed.

Division Two: Ipswich Exiles 4 Bury Town A 1.

SUFFOLK GIRLS LEAGUE

Under 13

League Cup: Witnesham Wasps 4 Little Oakley 0.

Under 14

League Cup: Sizewell & Knodishall 7 Felixstowe Hawks 1.

Under 15

League: Debenham LC 0 Waveney Girls FC 17, Acton Girls 1 Copleston SC 13.

Under 16

League: Witnesham Wasps 2 Copleston SC 4.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists