Sunday, February 4

PUBLISHED: 14:05 05 February 2018 | UPDATED: 14:05 05 February 2018

Suffolk FA Sunday Cup

Quarter-final: Kitchener Taverners 4 Felixstowe Rgs 0, Gym Utd v Felixstowe Harpers Utd (home w/o), Mellis 4 Boxford Rovers 1.

Suffolk FA Boys U18 Sunday Cup

Quarter-final: Walsham Le Willows v Woodbridge Town (away w/o), Framlingham Town Knights 1 Ipswich Wdrs Blues 1, Mildenhall Town 7 Long Melford Colts 0.

Crown Imperial Boys Cup Quarter-finals

Under 16: Rickinghall Gunners 1 Stowupland Falcons Yellows 4, AFC Sudbury EJA v Bury Town - away win, Kirkley & Pakefield Barbarians P Walsham-le-Willows EJA P, Brandon Town 2 Needham Market EJA 7.

Under 15 Minor Cup: Newmarket Town EJA 1 Kirkley & Pakefield Wildcats 4, Whitton Utd EJA 5 Felixstowe & Walton Utd 4, Thurlow 2 Bury Town EJA 3.

Under 14: Waveney Panthers 0 Woodbridge Town 6, Wickhambrook 6 Stowupland Falcons 2, AFC Sudbury 12 Needham Market EJA 1, Walsham le Willows EJA 9 Kirkley & Pakefield Panthers 1.

Under 13: Newmarket Town EJA P Stowmarket Town P, Needham Market EJA P Mildenhall Town EJA P, AFC Sudbury EJA 12 Mildenhall Town 1, Bury Town EJA 3 Moreton Hall 0.

Under 12: Moreton Hall Ath 1 Woodbridge Town 2, Kirkley & Pakefield Cobra P Haverhill Rovers White P, Stowupland Falcons P Haverhill Rovers Blue P, Stowmarket Town 1 Exning Utd 2.

Braintree & North Essex League

Premier Division: Braintree Iron 3 Bocking Social 1, CFC Shalford 2 Tiptree Elite 1, Nags Head Western Arms 2 Flitch Utd 2.

Division One: Onley Arms 2 Great Bradfords 2.

Division Two: Great Bradfords Res 3 Manor Works 2.

Division One Cup Semi-final: Tiptree Jobserve 5 Sporting 77 5.

Division Two Cup Semi-final: Braintree Legends 4 Witham Nomads 0, Witham Phoenix 5 Panfield Bell 4.

Invitation Trophy Group A: Great Bardfield 4 Dunmow Rhodes 3.

Invitation Trophy Group B: Bocking Social Res 8 TKE 0.

Neil Horrocks Memorial Invitation Plate: Witham Swan P Valley Green Res P.

Essex Sunday Junior Cup

Quarter-final: East London Old Boys 0 Palmers 2, Laindon Orient Thurrock 1 Bridge Street Hearts 2, Academy Soccer Southend 2 Barking & Dagenham Wdrs 1.

Essex Sunday Veterans Cup

Semi-final: Vincitori 0 South Benfleet Utd 7.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists