Sunday, December 11

PUBLISHED: 10:36 14 December 2011 | UPDATED: 12:14 14 December 2011

Anglia Access Veterans' League

League Cup Third Round:

Aylsham Black Boys 3 Sole Bay Utd 0, Bury Town 6 Yaxley Cherry Tree 2, FC Fore Hamlet 2 Brickies 2 (aet) 5-4 on pens, Framlingham Town 2 Woodbridge Town 4, Griffin 2 Norwich Trafford 3, Norton Ath 2 Kings Head Loddon 8, Whitton Utd 4 Kirkley & Pakefield 3 (aet).

League Shield Second Round: Beccles Caxton 4 Unthank Arms 2, Caister 14 NALGO Old Boys 0, Harleston Old Boys 10 Kirkley & Pakefield Res 2, Ipswich Revolution 0 Suffolk Police 2, Ipswich Utd 5 St Clements Hospital 0, Spexhall Huntsman & Hounds 2 Wickham Market 1 (aet).

Seniors Cup Preliminary Round: Ipswich Park 5 Real Claydon 2, Mulbarton 2 Harts 1, Scole Utd 2 Kings Arms Crusaders 1.

Essex County Women’s League

Premier Division: Beacon Hill Rovers 2 Chelmsford City Res 3, FC Clacton 3 Redbridge 2, Hawkwell Ath 2 Billericay Town Res 3, Runwell Hospital 4 Assandun Vikings 2.

Division One: FC Clacton Res 0 Hutton Res 8, Grays Ath 3 Walden 0, Runwell & Rayleigh 6 Ekco Whitecaps 0, Southend Town v Witham Town postponed, Tigers 0 C&K Basildon Res 7.

Division Two: Aveley 3 Leigh Rockets 12, Lawford P Brentwood Sporting postponed, Rochford Town 2 Colchester Town Res 0, Silver End 5 Benfleet 1.

Pope & Smith Chelmsford Sunday League

Gillott Trophy Second Round: Railway Tavern 0 Priory Sports Res 1 aet.

Premier Division League Cup Second Round: Hatfield Swan Inn 0 Heybridge Social 1.

Division One League Cup Second Round: Broomfield 3 Norton 1, Woodham Ath 0 Marconi Leisure 3, Howbridge Swifts 2 Ongar Utd 5.

Division Two League Cup Second Round: Directa Hotspur 0 Goldhanger Argyle 1, Little Baddow 3 Atho Billericay 0.

Division Three League Cup Second Round: Springfield Utd 1 Rivermead 4, Woodham Radars Res 2 Margaretting S&S Club 1.

Division Four League Cup Second Round: Old Chelmsfordians Res 2 Howbridge Swifts Res 4.

League

Premier Division: William De Ferrers 2 Baddow Spartak 6.

Division Two: Brookhouse 2 Old Chelmsfordians 2, Chelmer Village Ath 2 Redstones 10, Little Waltham 3 Woodham Radars 2.

Division Three: M & G 3 Writtle Manor 0, Woodham Ath Res. 1 Broomfield Res. 1.

Division Four: Marconi Leisure Res 1 Springfield 4, Margaretting S&S Club Res. 3 Woodham Radars A 0, Ongar Utd Res. 2 Carpenters Arms 1, William De Ferrers Res. 3 Terling Social 1.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists