Saturday, May 7

PUBLISHED: 17:59 07 May 2011 | UPDATED: 12:56 08 May 2011

Kingsley Healthcare Suffolk & Ipswich League

Senior Division: Achilles 1 Haughley Utd 1, Coplestonians 2 East Bergholt Utd 2, Crane Sports 3 Old Newton Utd 0, Felixstowe Utd 4 Ransomes Sports 3, Framlingham Town 0 Woodbridge Ath 4, Ipswich Ath 1 Grundisburgh 4, Stanton 0 Melton St Audrys 4, Westerfield Utd 1 Capel Plough 2.

Division One: Halesworth Town 0 BT Trimley 4, Mendlesham 2 Stonham Aspal 2, Thurston 5 Ipswich Exiles 5,Trimley Red Devils 4 Wickham Market 3,Wenhaston Utd 0 Leiston St Margarets 1.

Intermediate Division A: Coplestonians 1 Framlingham Town 1, Old Newton Utd 3 Achilles 2, Saxmundham Sports 0 Felixstowe Utd 1,Woodbridge Ath 5 Melton St Audrys 0.

Intermediate Division B: Capel Plough 3 Wickham Market 3, Haughley Utd 3 Cockfield Utd 2, Ipswich Exiles 3 East Bergholt Utd 2, Leiston St Margarets 2 Mendlesham 2, Stanton 3 Wenhaston Utd 0,Stonham Aspal 6 Thurston 0.

Division Two: Benhall St Mary 3 Bramford Road Old Boys 1, Bramford Utd 6 Great Blakenham 2,Claydon 5 Bacton Utd 89 3, Parkside Utd 6 AFC Hoxne 2, Salvation Army 5 Elmswell 0, Sporting 87 4 AFC Crowley 4.

Division Three: Sproughton Sports 1 Tattingstone Utd 1, St Clements Hospital 2 Bildeston Rangers 9, Willis 5 Woolverstone Utd 2.

Division Four: AFC Hoxne Res 5 Salvation Army Res 0, Aldeburgh Town 3 Henley Ath Res 3, Bramford Road Old Boys Res 0 Coddenham 9, Sizewell Associates 0 Claydon Res 3, Stonham Aspal A 0 Bramford Utd Res 3.

Division Five: Felixstowe Harpers 1 Trimley Red Devils Res 0, Old Newton Utd A 1 St Clements Hospital Res 8.

Division Six: FC Adhara 5 Halesworth Town Res 0, Shotley 0 Sproughton Sports Res 1.

St Edmundsbury League

Division One: Westbury Utd 4 Barrow 3, Priors Inn 4 Lawshall Swan 1, St Edmunds 3 Mildenhall Utd 2.

Division Two: Bury Rovers 1 Beck Row 4, Garboldisham 9 Barons 1, Black Boy (Sat) 1 Bacton Utd 5.

Ridgeons Reserve League

North Division: Woodbridge Town Res 2 Norwich Utd Res 8.

Profit UK Essex Olympian League

Premier Division: Epping 1 Ongar Town 4, Kelvedon Hatch 2 Manford Way 0, M & B Club 4 Harold Wood Ath 4, Rayleigh Town 0 Westhamians 3.

Senior Division One: Aldborough Ath 2 Southminster St Leonards 4, Bishops Stortford Swifts 0 Sandon Royals 2, Hutton 4 Old Chelmsfordians 1, Sungate 1 Runwell Hospital 5, Thurrock Res 1 Hannakins Farm 3.

Senior Division Two: Broomfield 5 Upminster 2, Burnham Ramblers Res 2 Roydon 0,

Forest Glade 4 Takeley Res 2, Waltham Abbey Res 0 Herongate Ath 1.

Senior Division Three: Bowers & Pitsea 2 Springfield 6, Debden Sports 1 Ramsden 5, Old Southendian 3 Basildon Town 2, Sawbridgeworth Town 3 Shenfield AFC 0.

Reserve Division One: Buckhurst Hill 3 Kelvedon Hatch 2, White Ensign 2 Harold Wood Ath 2.

Reserve Division Two: Benfleet 1 Hutton 2, Runwell Hospital 2 Springfield 2.

Reserve Division Three: Southminster St Leonards 5 Writtle1

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists