Saturday, March 4

PUBLISHED: 17:57 04 March 2017 | UPDATED: 17:57 04 March 2017

Vanarama Conference League

Premier Division: Aldershot Town 0 Lincoln City 0, Barrow 0 Sutton Utd 0, Boreham Wood 0 Bromley 0, Braintree Town 1 Wrexham 2, Dover Ath 0 Solihull Moors 0, Forest Green Rovers 3 Macclesfield Town 0, Gateshead 1 Dagenham & Redbridge 0, Maidstone Utd 4 Southport 2, North Ferriby Utd 2 Woking 1, Torquay Utd 1 Guiseley 2, York City 3 Eastleigh 1.

South Division: Concord Rangers 0 Margate 0, Dartford 2 Bath City 0, Eastbourne Borough 2 Truro City 0, Ebbsfleet Ut 6 East Thurrock Utd 1, Hemel Hempstead Town 2 Chelmsford City 2, Maidenhead Utd 0 Hampton & Richmond 0, Poole Town v Hungerford Town postponed, St Albans City 0 Bishop’s Stortford 1, Wealdstone 2 Gosport Borough 1, Weston-Super-Mare 3 Oxford City 0, Whitehawk 1 Welling Utd 0.

Ryman League

Premier Division: AFC Sudbury 3 Folkestone Invicta 1, Bognor Regis Town 1 Leatherhead 0, Burgess Hill Town 1 Lowestoft Town 3, Enfield Town 1 Havant & Waterlooville 4, Grays Ath 0 Metropolitan Police 2, Harlow Town 0 Billericay Town 2, Hendon 2 Leiston 1, Kingstonian 2 Harrow Borough 3, Merstham 0 Staines Town 0, Tonbridge Angels 3 Needham Market 4, Wingate & Finchley 1 Canvey Island 2, Worthing 0 Dulwich Hamlet 1.

North Division: AFC Hornchurch 1 Cheshunt 2, Bowers & Pitsea 5 Ware 0, Brightlingsea Regent 0 Thurrock 1, Dereham Town 2 Waltham Abbey 1, Haringey Borough 3 Bury Town 0, Maldon & Tiptree 3 Aveley 1, Norwich Utd v Phoenix Sports postponed, Romford 2 Great Wakering Rovers 1, Soham Town Rangers 1 Thamesmead Town 3, Tilbury 2 Brentwood Town 0, VCD Ath 4 Wroxham 3.

Thurlow Nunn League

Premier Division: Brantham Ath 2 Godmanchester Rovers 0, Ely City v Swaffham Town postponed, Fakenham Town Haverhill Rovers , FC Clacton 2 Saffron Walden Town 0, Great Yarmouth Town 0 Felixstowe & Walton Utd 1, Stanway Rovers 0 Hadleigh Utd 0, Thetford Town 0 Ipswich Wdrs 1, Walsham le Willows 1 Mildenhall Town 2.

First Division: Coggeshall Town 5 Kings Lynn Town Res 0, Diss Town 0 Cornard Utd 2, Downham Town 0 Holland FC 2, Framlingham Town 0 Whitton Utd 0, Halstead Town 3 Dereham Town Res 1, March Town Utd 1 Debenham LC 4, Needham Market Res v Wisbech St Mary postponed, Stowmarket Town 1 Braintree Town Res 1, Team Bury v AFC Sudbury Res postponed.

Reserve League: Felixstowe & Walton Utd v Walsham le Willows postponed, Long Melford 0 Saffron Walden Town 2, Newmarket Town 1 Stowmarket Town 3, Whitton Utd 1 Witham Town 4, Wivenhoe Town 6 Hadleigh Utd 0, Woodbridge Town 3 Stanway Rovers 1.

Essex Senior League

Premier Division: Barking 3 Tower Hamlets 1, Clapton 4 Hullbridge Sports 1, Eton Manor 3 Takeley 1, FC Romania 7 Enfield 1893 0, Haringey & Waltham 0 Waltham Forest 0, Ilford 2 Southend Manor 1, Sawbridgeworth Town 8 Burnham Ramblers 2, Sporting Bengal Utd 4 Redbridge 3, Wadham Lodge 2 London Bari 1.

Reserves Division: Barkingside 5 Sawbridgeworth Town 0, Heybridge Swifts 8 Barking 1, Thurrock 8 AFC Sudbury 1, Takeley 1 Redbridge 2.

Touchline SIL

Senior Division: Coplestonians 1 Crane Sports 3, East Bergholt Utd 3 Ransomes Sports 1, Grundisburgh 0 Henley Ath 4, Haughley Utd 3 Bramford Utd 6, Ipswich Ath 4 Felixstowe Harpers Utd 4, Leiston St Margarets v Westerfield Utd postponed, Stanton 0 Capel Plough 1, Wenhaston Utd v Achilles postponed.

Division One: AFC Kesgrave 3 AFC Hoxne 2, Bacton Utd ‘89 4 Old Newton Utd 3, Ipswich Exiles 0 Stowupland Falcons 2, Mendlesham v Ipswich Valley Rangers postponed, Sporting ‘872 Benhall St Mary 1, Trimley Red Devils 0 Claydon 1, Wickham Market 4 Trimley Ath 2.

Division Two: Bartons Willows v Barham Ath postponed, Bildeston Rangers 6 Coddenham Ath 0, BROB 0 Cedars Park 2, Chantry Grasshoppers 1 Halesworth Town 3, Somersham 1 Tacket Street BBOB 2, Sproughton Sports v Stonham Aspal postponed.

Division Three: Adastral Park 9 Woolverstone Utd 0, Kesgrave Kestrels 4 Cockfield Utd 5, Newton Road 1 Saxmundham Sports 2, Tattingstone Utd 3 Sutton Heath Saxons 2, Ufford Sports 3 Elmswell 0.

League A: Achilles 4 East Bergholt Utd 3, AFC Hoxne 3 Framlingham Town 1, Cranes Sports v Ipswich Ath postponed, Old Newton Utd 4 Mendlesham 2.

League B: Benhall St Mary 2 Stonham Aspal 2, Capel Plough v Trimley Red Devils postponed, Coplestonians A 0 Bramford Utd 0, Henley Ath 2 Haughley Utd 0, Stowupland Falcons 1 East Bergholt Utd A 1, Trimley Ath 1 Bacton Utd ‘89 1.

League C: AFC Kesgrave 0 Witnesham Wasps 5, Cockfield Utd 3 Somersham 0, Debenham LC 5 Stowupland Falcons A 1, Ransomes Sports 0 Wickham Market 2, Sporting ‘87 A 1 Sproughton Sports 3.

Division Four: AFC YourShirts 3 Barham Ath Res 3, Cedars Park A 0 Kesgrave Kestrels Res 1, Chantry Grasshoppers Res 1 Ufford Sports Res 3, Needham Market Phoenix 4 Felixstowe Rangers 4, Thurston 0 Wortham 2.

Goals of Ipswich Cup: Claydon Res 4 Leiston St Margarets Res 1.

Latest from the Green Un