Saturday, March 28

PUBLISHED: 18:04 28 March 2015 | UPDATED: 18:04 28 March 2015

Vanarama Conference League

Premier Division: Alfreton 1 Barnet 1, Chester 2 Woking 3, Dartford 1 Altrincham 2, Dover 1 Telford 0, Gateshead 2 Eastleigh 3, Kidderminster 3 Braintree 1, Lincoln City 1 Forest Green 2, Macclesfield 0 Bristol Rovers 0, Nuneaton 1 Halifax 2, Southport 2 Torquay 1, Welling 0 Grimsby 2.

North Division: Barrow 0 Bradford Park Avenue 0, Boston Utd 2 Worcester City 0, Chorley 6 Tamworth 0, Colwyn Bay 1 Brackley Town 0, Gainsborough Trinity 0 AFC Fylde 0, Harrogate Town 1 Lowestoft Town 1, Hednesford Town 0 Oxford City 2, Hyde 0 Stockport 1, Leamington 1 Stalybridge Celtic 1, Solihull Moors 0 Gloucester City 2.

South Division: Basingstoke Town 2 Wealdstone 4, Bath City 2 Bromley 2, Bishop’s Stortford 2 Farnborough 2, Boreham Wood 1 Hemel Hempstead Town 0, Chelmsford City 0 Havant & Waterlooville 1, Concord Rangers 1 Ebbsfleet 0, Eastbourne Borough 1 Sutton Utd 0, Maidenhead Utd 1 Gosport Borough 2, St Albans City 0 Staines Town 0, Whitehawk 2 Weston-Super-Mare 1.

Ryman League

Premier Division: AFC Hornchurch 1 Harrow Borough 3, Bognor Regis Town 2 Metropolitan Police 0, Bury Town 0 Grays Ath 2, Canvey Island 1 Billericay Town 0, East Thurrock Utd 2 Witham Town 1, Enfield Town 1 Hampton & Richmond Borough 0, Hendon 2 Leatherhead 0, Kingstonian 3 Peacehaven & Telscombe 0, Leiston 2 Tonbridge Angels 1, Maidstone Utd 2 Margate 1, VCD Ath 2 Lewes 0, Wingate & Finchley 3 Dulwich Hamlet 0.

North Division: Aveley 0 Barkingside 2, Brentwood Town 4 Burnham Ramblers 2, Brightlingsea Regent 2 Maldon & Tiptree 0, Chatham Town 1 Harlow Town 2, Cray Wdrs 2 Romford 1, Dereham Town 3 AFC Sudbury 1, Great Wakering Rovers 4 Thamesmead Town 0, Heybridge Swifts 1 Needham Market 0, Redbridge 0 Wroxham 3, Soham Town Rangers 1 Cheshunt 2, Thurrock 1 Ware 1, Waltham Abbey 0 Tilbury 4.

Thurlow Nunn League

Premier Division: Diss Town 4 Newmarket Town 2, FC Clacton 4 Fakenham Town 1, Felixstowe & Walton Utd 1 Wivenhoe Town 0, Godmanchester Rovers 5 Ipswich Wdrs 1, Norwich Utd 2 Stanway Rovers 1, Thetford Town 1 Mildenhall Town 2, Walsham le Willows 3 Hadleigh Utd 3, Whitton Utd 3 Ely City 2.

First Division: AFC Sudbury Res 0 Long Melford 7, Cornard Utd 2 Dereham Town Res 2, Debenham LC 0 Swaffham Town 3, Downham Town 2 Team Bury 0, Great Yarmouth Town 1 Haverhill Borough 0, Halstead Town 1 Leiston Res 0, March Town Utd 1 Kings Lynn Town Res 0, Needham Market Res 0 Saffron Walden Town 2, Woodbridge Town 3 Braintree Town Res 0.

Thurlow Nunn Reserve League

Premier Division: Brantham Ath 2 Gorleston 0, Hadleigh Utd 2 Felixstowe & Walton Utd 0, Lowestoft Town 0 Halstead Town 0, Stanway Rovers 2 Brightlingsea Regent 2.

Division One: Long Melford 3 Whitton Utd 0, Newmarket Town 1 Stowmarket Town 1, Wivenhoe Town 2 Diss Town 1.

Essex Senior League

Premier Division: Barking 2 Greenhouse London 0, Bowers & Pitsea 5 Eton Manor 0, Clapton FC 0 Enfield 1893 1, FC Romania 2 Basildon Utd 1, Haringey Borough 7 Hullbridge Sports 1, Ilford 0 Stansted 2, Southend Manor 3 Newham 3, Takeley 2 Sawbridgeworth Town 0, Tower Hamlets 1 Sporting Bengal Utd 1.

Reserves Division: Hullbridge Sports 0 Takeley 1, Redbridge 5 Great Wakering Rovers 0, Sawbridgeworth Town 3 East Thurrock 0.

Touchline SIL

Senior Division: Capel Plough 3 Claydon 1, Crane Sports 6 Leiston St Margarets 0, Stanton 1 Bramford Utd 2, Westerfield Utd 2 Grundisburgh 3.

Division One: Benhall St Mary 5 Stow Utd 2, Henley Ath 2 Mendlesham 0, Old Newton Utd 1 Ipswich Exiles 0, Sporting 87 1 St Johns 0.

Division Two: AFC Hoxne 2 Trimley Red Devils 1, Bartons 0 Bildeston Rangers 2, Boxford Rovers 0 Ransomes Sports 2, Saxmundham Sports 1 Salvation Army 2, Stonham Aspal 3 Adhara 4, Stowupland Falcons 2 Bacton Utd 89 1.

Intermediate Division A: Achilles 1 Westerfield Utd 5, East Bergholt Utd 1 Ipswich Valley Rangers 1, Felixstowe Harpers Utd 1 Crane Sports 1, Grundisburgh 5 Old Newton Utd 2.

Intermediate Division B: Capel Plough 3 Bramford Utd 0, Mendlesham 1 Henley Ath 0, Ransomes Sports 2 Trimley Ath 3, Stow Utd 3 Haughley Utd 4, Wickham Market 4 Claydon 2.

Intermediate Division C: Benhall St Mary 3 Saxmundham Sports 2, Coplestonians A 3 Debenham LC 1, Framlingham Town 5 Ipswich Ath 1, Leiston St Margarets 0 Somersham 4.

Division Three: AFC Kesgrave & Willis 7 Elmswell 0, Barham Ath 0 Cockfield Utd 0, Sproughton Sports 2 Ufford Sports 0, Tacket Street BBOB 1 Bramford Road Old Boys 0.

Division Four: Cedars Park Res 3 Stowupland Falcons Res 2, Cockfield Utd Res 0 Shotley 7, Tattingstone Utd 0 Sproughton Utd 3.

Division Five: Bramford Road Old Boys Res 2 Stowupland Falcons A 4, Halesworth Town Res 0 Felixstowe Harpers Utd A 2, Kesgrave Kestrels 1 Sizewell Associates 7.

Division Six: AFC Elmsett 3 AFC Titans 0, AFC Kesgrave & Willis Res 2 Stonham Aspal A 1, Ipswich Valley Rangers A 3 Bacton Utd 89 A 3, Kesgrave Kestrels Res 1 Witnesham Wasps Res 1, Sporting 87 A 1 Tattingstone Utd Res 2.

Bob Coleman Cup

Quarter Final: Ipswich Valley Rangers 3 Felixstowe Harpers Utd 4.

Semi Final: Ipswich Ath 3 Wenhaston Utd 2.

Essex & Suffolk Border League

Premier Division: Alresford Colne Rangers West Bergholt , Barnston AFC Holland FC , Coggeshall Town Dedham Old Boys , Earls Colne Tiptree Jobserve , Lawford Lads Little Oakley , Tollesbury Boxted Lodgers .

Division One: Elmden Rovers Clacton Hedinghams Utd , Gas Recreation Res Coggeshall Town Res , Hatfield Peverel Bradfield Rovers , Holland FC Res Harwich & Parkeston , Little Oakley Res Gosfield Utd , West Bergholt Res Wormingford & Colne Engaine .

Division Two: Boxted Lodgers Res Hatfield Peverel Res , Cinque Port FC Clacton Res , Dedham Old Boys Res Earls Colne Res , Gosfield Utd Res Team Brantham , Great Bentley Res Weeley Ath , Mersea Island Res Tiptree Perrywood , Tiptree Jobserve Res Bradfield Rovers Res .

The St Edmundsbury League

Division One: AFC Hoxne 2 Trunk 2, Home Guard 3 Wickhambrook 0, Westbury 3 RF Saints 1.

Division Two: Bury Rovers 3 Beck Row 0, Thurston 5 Ram Meadow 2, Wortham 1 Bartons Res 5.

Division Three: Cedars Park A v Wortham home W/O, Ram Meadow 2 AFC Black Boy 2, Walsham le Willows B 0 Bury Wdrs 0.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists