Saturday, March 11

PUBLISHED: 17:45 11 March 2017 | UPDATED: 17:45 11 March 2017

Vanarama National League

Premier Division: Bromley 3 North Ferriby Utd 0, Dagenham & Redbridge 2 Forest Green Rovers 1, Eastleigh 2 Barrow 0, Guiseley 1 Aldershot Town 0, Solihull Moors 3 Braintree Town 3, Southport 1 Torquay Utd 2, Sutton Utd 2 York City 2, Woking 0 Boreham Wood 0, Wrexham 0 Gateshead 2, Lincoln City v Chester postponed.

South Division: Bath City 6 Hemel Hempstead Town 0, Bishop’s Stortford 0 East Thurrock Utd 4, Chelmsford City 5 Eastbourne Borough 1, Concord Rangers 1 Dartford 1, Hampton & Richmond 2 Hungerford Town 0, Margate 2 Gosport Borough 0, Oxford City 1 Whitehawk 0, St Albans City 0 Ebbsfleet Utd 3, Truro City 1 Wealdstone 2, Welling Utd 2 Poole Town 1, Weston-Super-Mare 1 Maidenhead Utd 3.

Ryman League

Premier Division: Billericay Town 4 Burgess Hill Town 0, Canvey Island 3 Grays Ath 1, Dulwich Hamlet 5 Merstham 0, Folkestone Invicta 1 Wingate & Finchley 0, Harrow Borough 2 Worthing 2, Havant & Waterlooville 6 AFC Sudbury 0, Leatherhead 3 Hendon 2, Leiston 1 Bognor Regis Town 1, Lowestoft Town 1 Kingstonian 0, Metropolitan Police 0 Harlow Town 2, Needham Market 1 Enfield Town 3, Staines Town 1 Tonbridge Angels 1.

North Division: Aveley 2 Soham Town Rangers 0, Brentwood Town 3 Dereham Town 0, Bury Town 2 Tilbury 1, Cheshunt 3 Maldon & Tiptree 1, Great Wakering Rovers 1 Witham Town 3, Heybridge Swifts 1 Haringey Borough 4, Phoenix Sports 1 Bowers & Pitsea 0, Thamesmead Town 2 VCD Ath 2, Thurrock 0 Norwich Utd 1, Waltham Abbey 0 Brightlingsea Regent 3, Ware 0 AFC Hornchurch 2, Wroxham 1 Romford 2.

Suffolk Senior Cup: Bramford Utd 1 Achilles 6, Capel Plough 2 Leiston St Margarets 0, Crane Sports 1 AFC Sudbury Res 1, Woodbridge Town 1 Haverhill Borough 3.

Suffolk Primary Cup: Adastral Park 1 Bures Utd 1.

Thurlow Nunn League

Premier Division: FC Clacton 2 Gorleston 4, Felixstowe & Walton Utd 3 Wivenhoe Town 1, Godmanchester Rovers 7 Swaffham Town 1, Hadleigh Utd 2 Fakenham Town 2, Ipswich Wdrs 3 Stanway Rovers 0, Newmarket Town 2 Walsham le Willows 4, Saffron Walden Town 3 Kirkley & Pakefield 1.

First Division: Debenham LC 3 Braintree Town Res 2, Dereham Town 0 March Town Utd 3, Downham Town 3 Team Bury 0, Framlingham Town 1 Wisbech St Mary 4, Halstead Town 1 Diss Town 1, Kings Lynn Town Res 0 Stowmarket Town 3.

Reserve League: Cornard Utd 0 Newmarket Town 4, Long Melford 1 Woodbridge Town 1, Stanway Rovers 2 Felixstowe & Walton Utd 0, Stowmarket Town 1 Halstead Town 1, Walsham le Willows 2 Saffron Walden Town 1, Witham Town 5 Hadleigh Utd 0.

Essex Senior League

Premier Division: Enfield 1893 1 Sawbridgeworth Town 2, Haringey & Waltham 1 Eton Manor 3, Ilford 6 Burnham Ramblers 0, London Bari 1 Barking 2, Redbridge 1 Hullbridge Sports 1, Southend Manor 11 Sporting Bengal Utd 3, Stansted 0 Barkingside 1, Tower Hamlets 1 Basildon Utd 3, Waltham Forest 0 Takeley 3, West Essex 1 FC Romania 3.

Reserves Division: Barking 2 Waltham Abbey 1, Redbridge 1 Takeley 5, Sawbridgeworth Town 0 Thurrock 2.

Reserve Shield: Hullbridge Sports 0 Stansted 4.

Touchline SIL

Senior Division: Coplestonians 5 Stanton 1, Felixstowe Harpers Utd 5 Wenhaston Utd 3, Ipswich Ath 1 Grundisburgh 4.

Division One: Bacton Utd ‘89 1 AFC Kesgrave 2, Benhall St Mary 5 Trimley Red Devils 1, Ipswich Exiles 1 Old Newton Utd 4, Ipswich Valley Rangers 0 Wickham Market 8, Sporting ‘87 3 AFC Hoxne 0, Stowupland Falcons 0 Mendlesham 1, Trimley Ath 1 Claydon 2.

Division Two: Barham Ath 1 Somersham 1, Coddenham Ath 2 Cedars Park 5, Halesworth Town 0 BROB 1, Shotley 3 Sproughton Sports 0, Stonham Aspal 1 Bildeston Rangers 2, Witnesham Wasps 4 Chantry Grasshoppers 2.

Division Three: Elmswell 4 Sutton Heath Saxons 3, Kesgrave Kestrels 3 Woolverstone Utd 0, Newton Road 2 Tattingstone Utd 4, Salvation Army 1 Ufford Sports 4.

League A: AFC Hoxne 8 Old Newton Utd 0, Achilles 6 Ipswich Ath 1, East Bergholt Utd 5 Mendlesham 0, Wenhaston Utd 3 Crane Sports 2, Westerfield Utd 8 Sporting ‘87 0.

League B: Claydon 2 Trimley Ath 4, Coplestonians A 1 Bacton Utd ‘89 0, East Bergholt Utd A 2 Haughley Utd 4, Henley Ath 1 Capel Plough 0, Trimley Red Devils 4 Benhall St Mary 2.

League C: AFC Kesgrave 4 Stowupland Falcons A 1, Cedars Park 2 Leiston St Margarets 0, Ransomes Sports 2 Stonham Aspal A 3, Somersham 1 Sporting ‘87 A 0, Sproughton Sports 0 Debenham LC 2, Wickham Market 3 Cockfield Utd 0, Witnesham Wasps 5 Halesworth Town 0.

Division Four: BROB Res 0 Thurston 7, Cedars Park A 7 Bacton Utd ‘89 A 1, Felixstowe Rangers 10 Chantry Grasshoppers Res 0, Sproughton Utd 1 Needham Market Phoenix 2, Wortham 7 Ufford Sports Res 3.

St Edmundsbury League

Division One: AFC Weeting 0 St Edmunds 1965 11, Bedrics Worth 9 Thurston 0, Bury Town Rams A 1 Trunk 2, Stanton Res 2 Vipers 4.

Division Two: RF Saints 3 Elmswell Res 3, Walsham le Willows B 1 Beck Row 4.

Essex Olympian League

Premier Division: Bishops Stortford Swifts 3 Buckhurst Hill 0, Frenford Senior 2 May & Baker EC 2, Harold Wood Ath 0 Hannakins Farm 1, Kelvedon Hatch 1 Canning Town 1, Manford Way 3 Harold Hill 0, Springfield 1 Rayleigh Town 0, White Ensign 1 Leigh Ramblers 4.

Division One: Galleywood 0 Old Chelmsfordians 0, Hutton 3 Shenfield AFC 0, London APSA 0 Great Baddow 2, Newham Utd 2 Snaresbrook 2, Old Southendian 1 Basildon Town 1, Runwell Sports 1 Catholic Utd 3.

Division Two: Ongar Town 0 Sungate 2, Ramsden Scotia 2 FC Hamlets 3, Toby 5 Benfleet 0.

Division Three: Leytonstone Utd 2 Frenford Senior Res 5, Rayleigh Town Res 3 Hutton Res 3.

Latest from the Green Un