Saturday, January 24

PUBLISHED: 18:03 24 January 2015 | UPDATED: 18:03 24 January 2015

Vanarama Conference League

Premier Division: Aldershot v Dover postponed, Alfreton v Forest Green postponed, Barnet 4 Southport 0, Bristol Rovers v Braintree postponed, Chester 1 Kidderminster 0, Dartford v Woking postponed, Eastleigh vWrexham postponed, Gateshead v Welling postponed, Macclesfield v Altrincham postponed, Maclesfield 3 Lincoln City 0, Nuneaton 0 Grimsby 2, Telford v Halifax postponed, Torquay v Lincoln City postponed.

North Division: Boston Utd 5 Guiseley 1, Brackley Town 2 Lowestoft Town 3, Bradford Park Avenue v Colwyn Bay postponed, Chorley 4 Gainsborough Trinity 1, Hyde 2 Gloucester City 4, North Ferriby Utd v Hednesford Town postponed, Oxford City 0 Barrow 3, Solihull Moors 0 Harrogate Town 1, Stockport 4 Leamington 2, Tamworth 4 Stalybridge Celtic 1, Worcester City 2 Hednesford Town 2, Worcester City v AFC Fylde postponed.

South Division: Basingstoke v Bath City postponed, Basingstoke Town 1 Bromley 2, Concord Rangers 3 Whitehawk 0, Eastbourne Borough 1 Wealdstone 1, Ebbsfleet v Bromley postponed, Farnborough v Boreham Wood postponed, Gosport Borough 2 Bishop’s Stortford 0, Havant & Waterlooville 2 Sutton Utd 2, Maidenhead Utd 1 St Albans City 1, Staines Town v Hemel Hempstead Town postponed.

Ryman League

Premier Division: Billericay Town v Witham Town postponed, East Thurrock Utd v Bognor Regis Town postponed, Grays Ath 2 Harrow Borough 1, Hampton & Richmond Borough 1 Dulwich Hamlet 0, Hendon 3 Kingstonian 1, Maidstone Utd 0 Enfield Town 3, Margate v AFC Hornchurch postponed, Metropolitan Police 3 Leiston 1, Tonbridge Angels 0 Leatherhead 3, VCD Ath 2 Canvey Island 2, Wingate & Finchley 2 Lewes 0.

North Division: AFC Sudbury 6 Great Wakering Rovers 1, Brightlingsea Regent 2 Dereham Town 0, Burnham Ramblers 3 Cheshunt 3, Cray Wdrs 2 Brentwood Town 3, Heybridge Swifts v Waltham Abbey postponed, Needham Market 4 Barkingside 1, Redbridge v Romford postponed, Soham Town Rangers 2 Aveley 1, Thurrock 2 Harlow Town 1, Tilbury 1 Chatham Town 0, Ware 3 Thamesmead Town 2, Wroxham 4 Maldon & Tiptree 1.

Thurlow Nunn League

Premier Division: Diss Town 2 Wivenhoe Town 0, Ely City 2 Haverhill Rovers 2, Fakenham Town 1 FC Clacton 0, Hadleigh Utd 3 Whitton Utd 2, Ipswich Wdrs 1 Felixstowe & Walton Utd 1, Kirkley & Pakefield 1 Godmanchester Rovers 1, Mildenhall Town 0 Stanway Rovers 1, Norwich Utd 4 Gorleston 2, Walsham le Willows 2 Thetford Town 1.

First Division: Braintree Town Res 3 Woodbridge Town 3, Dereham Town Res v Halstead Town postponed, Downham Town 1 Debenham LC 1, Great Yarmouth Town 3 Cornard Utd 2, Haverhill Borough 0 Long Melford 0, Kings Lynn Town Res v Team Bury postponed, Leiston Res v March Town Utd postponed, Saffron Walden Town 2 Needham Market Res 2, Stowmarket Town 2 Swaffham Town 8.

Thurlow Nunn Reserve League

Premier Division: Brantham Ath 2 Brightlingsea Regent 0, Felixstowe & Walton Utd 2 Stanway Rovers 2, Gorleston 2 Walsham le Willows 3, Halstead Town v Hadleigh Utd postponed.

Division One: Whitton Utd 1 Newmarket Town 2, Wivenhoe Town v Long Melford postponed, Woodbridge Town v Stowmarket Town postponed.

Essex Senior League

Premier Division: Bowers & Pitsea Enfield 1893 , Clapton 1 Waltham Forest 1, Eton Manor 2 Basildon Utd 4, Greenhouse London 2 Tower Hamlets 3, Hullbridge Sports v Stansted postponed, Sporting Bengal Utd 1 Haringey Borough 4, Takeley v Ilford postponed, FC Romania 1 Barking 3.

Reserves Division: Great Wakering Rovers v Redbridge postponed, Southend Manor 0 East Thurrock 2, Stansted v Hullbridge Sports postponed, Takeley 3 Canvey Island 7, Tower Hamlets v Barking postponed.

Reserve Shield: Thurrock 3 Redbridge 1.

London Senior Trophy: Corinthain Casuals 1 Barking 3.

Touchline SIL

Senior Division: Achilles 7 Grundisburgh 2, Haughley Utd 1 East Bergholt Utd 1, Wickham Market 0 Crane Sports 3.

Division One: Somersham 7 Parkside Utd 0, Trimley Ath 0 Stow Utd 0.

Division Two: Adhara 8 Salvation Army 1, Bartons 0 Ransomes Sports 3, Cedars Park 1 AFC Hoxne 2, Saxmundham Sports 0 Stonham Aspal 5, Trimley Red Devils 2 Bildeston Rangers 1.

Intermediate Division A: Coplestonians 3 East Bergholt Utd 1, Ipswich Valley Rangers 5 Westerfield Utd 3, Old Newton Utd 1 Crane Sports 4, Wenhaston Utd 1 Achilles 6.

Intermediate Division B: Bramford Utd 4 Haughley Utd 1, Henley Ath 3 Trimley Ath 3, Ipswich Exiles 2 Sporting 87 1, Mendlesham Claydon , Stow Utd 3 Wickham Market 0 (Stow Utd -1 point).

Intermediate Division C: AFC Hoxne 8 Ipswich Ath 3, Bacton Utd 89 5 Leiston St Margarets 2, Debenham LC 11 Saxmundham Sports 1, Framlingham Town 4 Coplestonians A 1, Ipswich Wdrs 3 Benhall St Mary 2.

Division Three: Bramford Road Old Boys 2 Witnesham Wasps 0, Cockfield Utd 4 Tacket Street BBOB 2, Halesworth Town 0 AFC Kesgrave & Willis 4, Sproughton Sports 2 Elmswell 1, Ufford Sports 0 Barham Ath 1.

Division Four: Coddenham Ath 1 Cedars Park Res 0, East Bergholt Utd A 1 Woolverstone Utd 1, Sproughton Utd 3 Cockfield Utd Res 2 (Sproughton Utd -1 point), Stonham Aspal Res 2 Tattingstone Utd 4.

Division Five: Bildeston Rangers Res 1 Ufford Sports Res 0, Elmswell Res 0 Old Newton Utd A 1, Felixstowe Harpers Utd A 1 Halesworth Town Res 3, Sizewell Associates 7 Kesgrave Kestrels 0, Stradbroke Utd 3 Chantry Grasshoppers 2.

Division Six: AFC Titans 4 Witnesham Wasps Res 2, Kesgrave Kestrels Res 3 Sproughton Sports Res 4, Salvation Army Res 1 AFC Kesgrave & Willis Res 8, Stonham Aspal A 0 Ipswich Valley Rangers A 4, Tattingstone Utd Res 1 Bacton Utd 89 A 1.

Bob Coleman Cup

Round Three: Capel Plough 4 Sporting 87 1, Waterside 1 Stanton 2.

Round Four: Benhall St Mary 2 Wenhaston Utd 3, Claydon 5 Henley Ath 3, Coplestonians 2 Felixstowe Harpers Utd 4, Ipswich Valley Rangers 7 Westerfield Utd 0.

The St Edmundsbury League

Division One KO Cup: Barons v Trunk away W/O.

Division One: St Edmunds 1965 v AFC Hoxne postponed, Westbury Utd 3 Wickhambrook 4.

Division Two: Bartons Res 3 Wortham 0, Beck Row 2 Thurston Res 9, Bury Rovers v Ram Meadow postponed.

Division Three: AFC Black Boy v Cedars Park A postponed, Ram Meadow Res 2 Walsham Le Willows B 0, Wortham Res 1 Bury Wdrs 3.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists