Saturday, February 11

PUBLISHED: 17:52 11 February 2017 | UPDATED: 17:52 11 February 2017

Vanarama National League

Premier Division: Chester 1 Gateshead 2, Aldershot Town 2 Barrow 2, Braintree Town 1 North Ferriby Utd 0, Dover Ath 1 Wrexham 1, Forest Green Rovers 2 Boreham Wood 0, Guiseley 1 Eastleigh 1, Lincoln City 3 Woking 2, Solihull Moors 3 Sutton Utd 0, Southport 1 Dagenham & Redbridge 4, Torquay Utd 1 Macclesfield Town 1, Tranmere Rovers 2 Bromley 2, York City 1 Maidstone Utd 1.

South Division: Bath City 4 Truro City 0, Chelmsford City 1 St Albans City 1, Concord Rangers 3 Eastbourne Borough 1, Gosport Borough 0 Dartford 4, Hampton & Richmond 1 Margate 0, Hemel Hempstead Town 2 Maidenhead Utd 1, Hungerford Town 2 Bishop’s Stortford 0, Poole Town 2 Weston-Super-Mare 0, Wealdstone 1 Oxford City 1, Welling Utd 2 East Thurrock Utd 0, Whitehawk 0 Ebbsfleet Utd 3.

Ryman League

Premier Division: AFC Sudbury 1 Kingstonian 1, Billericay Town 2 Harrow Borough 1, Bognor Regis Town 1 Dulwich Hamlet 1, Enfield Town 2 Merstham 3, Folkestone Invicta 2 Worthing 4, Harlow Town 0 Havant & Waterlooville 2, Hendon 0 Lowestoft Town 0, Leatherhead 1 Burgess Hill Town 2, Leiston 0 Staines Town 1, Metropolitan Police 0 Canvey Island 4, Needham Market 1 Wingate & Finchley 0, Tonbridge Angels 4 Grays Ath 1.

North Division: Aveley 1 Bowers & Pitsea 1, Brentwood Town 0 Ware 1, Bury Town 1 Phoenix Sports 2, Great Wakering Rovers 2 AFC Hornchurch 5, Haringey Borough 3 Cheshunt 5, Maldon & Tiptree 4 Thurrock 0, Romford 2 Witham Town 1, Soham Town Rangers 0 Heybridge Swifts 2, Thamesmead Town 0 Brightlingsea Regent 1, Tilbury 1 Norwich Utd 2, VCD Ath 1 Dereham Town 2, Wroxham 0 Waltham Abbey 4.

Norfolk Senior Cup: Diss Town 0 Fakenham Town 1.

Thurlow Nunn League

Premier Division: FC Clacton v Gorleston postponed, Great Yarmouth Town 1 Mildenhall Town 0, Kirkley & Pakefield 1 Ipswich Wdrs 0, Newmarket Town 6 Godmanchester Rovers 2, Saffron Walden Town 1 Hadleigh Utd 0, Stanway Rovers 2 Brantham Ath 1, Thetford Town 3 Felixstowe & Walton Utd 1, Wivenhoe Town v Walsham le Willows postponed.

First Division: Braintree Town Res 2 Woodbridge Town 1, Debenham LC 1 AFC Sudbury Res 3, Dereham Town Res 0 Holland FC 5, Framlingham Town 4 Downham Town 1, Halstead Town 3 Cornard Utd 1, Haverhill Borough 1 Stowmarket Town 0, Kings Lynn Town Res 3 March Town Utd 0, Whitton Utd 2 Leiston 1, Wisbech St Mary 2 Team Bury 4.

Reserves Division: Cornard Utd 2 Saffron Walden Town 7, Felixstowe & Walton Utd 1 Whitton Utd 2, Hadleigh Utd 0 Long Melford 1, Walsham le Willows 1 Newmarket Town 0, Woodbridge Town 6 Stowmarket Town 2.

Essex Senior League

Premier Division: Barking 5 Takeley 3, Barkingside 2 Burnham Ramblers 2, Basildon Utd 3 Ilford 1, FC Romania 5 Hullbridge Sports 1, London Bari 0 Wadham Lodge 3, Sporting Bengal Utd 4 Enfield 1893 0, Stansted 4 Tower Hamlets 0, Waltham Forest 3 Haringey & Waltham 0.

Reserves Division: Barkingside v AFC Sudbury postponed, Sawbridgeworth Town 3 Redbridge 1, Waltham Abbey 6 Hullbridge Sports 1.

Gordon Brasted Memorial Trophy: Southend Manor 1 Redbridge 3.

Touchline SIL

Senior Division: Coplestonians 5 Achilles 4, East Bergholt Utd 1 Grundisburgh 1, Felixstowe Harpers Utd 2 Capel Plough 0, Ipswich Ath 0 Crane Sports 6, Leiston St Margarets 0 Bramford Utd 6, Ransomes Sports 0 Henley Ath 2, Wenhaston Utd 4 Haughley Utd 2, Westerfield Utd 4 Stanton 4.

Division One: Benhall St Mary 2 AFC Hoxne 2, Claydon 4 AFC Kesgrave 1,

Ipswich Valley Rangers 0 Trimley Red Devils 10, Mendlesham v Old Newton Utd postponed, Sporting ‘87 0 Stowupland Falcons 1, Trimley Ath 1 Bacton Utd ‘89 4, Wickham Market 3 Ipswich Exiles 2.

Division Two: BROB 5 Bartons Willows 1, Cedars Park 1 Barham Ath 2, Coddenham Ath 4 Shotley 5, Sproughton Sports 0 Bildeston Rangers 4, Stonham Aspal 5 Somersham 1, Witnesham Wasps 3 Tacket Street BBOB 1.

Division Three: Adastral Park 7 Elmswell 1, Newton Road 4 Kesgrave Kestrels 6, Saxmundham Sports 20 Salvation Army 0, Woolverstone Utd 1 Ufford Sports 1.

League A: Achilles 3 Framlingham Town 2, Coplestonians 3 Old Newton Utd 3.

League B: Bramford Utd 1 Claydon 0, Capel Plough v Stonham Aspal postponed, Henley Ath 4 East Bergholt Utd A 1, Stowupland Falcons 2 Benhall St Mary 3, Trimley Red Devils 3 Trimley Ath 5.

League C: Cockfield Utd 3 Leiston St Margarets 1, Halesworth Town 3 Cedars Park 1, Somersham 3 Stonham Aspal A 5, Sporting ‘87 A 0 Wickham Market 8, Witnesham Wasps 3 Debenham LC 0.

Division Four: AFC YourShirts 6 Cedars Park A 1, Barham Ath Res 8 BROB Res 1, Kesgrave Kestrels Res 6 Bacton Utd ‘89 A 1, Ufford Sports Res 2 Sproughton Utd 2, Wortham 1 Thurston 1.

Club Colours Cup: Felixstowe Rangers 2 Cockfield Utd 5, Sutton Heath Saxons 3 Tattingstone Utd 1 aet.

Goals of Ipswich Club: Bacton Utd ‘89 Res 5 Westerfield Utd Res 8 aet, Cranes Sports Res 0 Haughley Utd 8.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists