Saturday, December 10

PUBLISHED: 17:57 10 December 2011 | UPDATED: 17:30 11 December 2011

Blue Square

Blue Square Bet South

Woking 4 Sutton Utd 1, Dover 4 Bromley 1, Eastleigh 3 Thurrock 2.

Ryman League Premier Division: Billericay Town 1 Margate 1, Canvey Is 1 Horsham 0, Cray Wanderers 2 Bury Town 0, Lewes 1 Concord Rangers 2, Tooting & Mitcham Utd 0 Hendon 3.

Division One North: AFC Sudbury 2 Romford 2, Cheshunt 1 Heybridge Swifts 4, Gt Wakering Rovers 2 Waltham Forest 2, Ilford 2 Soham Town Rangers 2, Leiston 2 Enfield Town 1, Maldon & Tiptree 0 Tilbury 0, Needham Market 0 Chatham Town 1, Redbridge 2 Brentwood Town 2, Thamesmead Town 1 Harlow 3, Ware 1 Potters Bar Town 3.

Ridgeons League

Premier Division: CRC 3 Hadleigh Utd 3, Diss Town 0 Felixstowe & Walton Utd 0, Ely City 3 Woodbridge Town 1, FC Clacton 1 Stanway Rovers 0, Gt Yarmouth Town 0 Kirkley & Pakefield 4, Haverhill Rovers 0 Norwich Utd 3, Mildenhall Town 1 Gorleston 1, Walsham le Willows 1 Wisbech Town 2, Wroxham 7 Newmarket Town 0.

Division One: Cambridge Univ. Press 3 Downham Town 3, Cornard Utd 2 Swaffham Town 3, Halstead Town 1 Godmanchester Rovers 2, Long Melford 1 Debenham LC 2, March Town Utd 2 Thetford Town 0, Stowmarket Town 0 Ipswich Wanderers 4, Team Bury 3 Fakenham Town 3.

Reserve South Division: Braintree Town 4 Halstead Town 0, Felixstowe & Walton Utd 1 AFC Sudbury 1, Hadleigh Utd 1 Haverhill Rovers 2, Heybridge Swifts 9 Long Melford 1, Witham Town 5 Brightlingsea Regent 2, Wivenhoe Town 0 Brantham Ath 2.

Reserve North Division: Debenham LC 1 Gorleston 5, Dereham Town 3 Walsham le Willows 0, Ipswich Wanderers 0 Leiston 3, Thetford Town 5 Gt Yarmouth Town 0, Whitton Utd 2 Diss Town 2, Woodbridge Town 0 Needham Market 3.

ProKit UK Essex Olympian League

Premier Division: Canning Town 2 Hannakins Farm 3, Frenford Senior 0 Galleywood 0, Harold Hill 1 Westhamians 3, Hutton 1 Harold Wood Ath 1, Kelvedon Hatch 2 White Ensign 2, M & B Club 3 Manford Way 1, Rayleigh Town 3 Buckhurst Hill 0.

Senior Division One: Aldborough Ath 1 Thurrock Res 1, Benfleet 3 Epping 4, Old Chelmsfordians 1 Bishops Stortford Swifts 0, Ongar Town 0 Runwell Hospital 1, Southminster St Leonards 4 Lakeside 1, Wadham Lodge 1 Sandon Royals 2.

Senior Division Two: Burnham Ramblers Res 2 Upminster 1, Castle Utd 4 Leytonstone Utd 0, Forest Glade 4 Sungate 0, Leigh Ramblers 3 Ryan FC 0, Old Southendian 1 Broomfield 4, Roydon 2 Springfield 3.

Senior Division Three: Debden Sports 5 Shenfield AFC 4, Newham Utd 5 Writtle 1, Old Barkabbeyans 3 Ramsden 3, Stambridge Utd 3 Catholic Utd 3, Toby 4 Basildon Town 4.

Reserve Division One: Buckhurst Hill 2 Rayleigh Town 5, Canning Town 2 Kelvedon Hatch 2, Epping 0 Harold Wood Ath 4, Manford Way 1 Frenford Senior 0, Upminster 1 M & B Club 2, Westhamians 1 Aldborough Ath 0.

Reserve Division Two: Basildon Town 1 Leigh Ramblers 1, Galleywood 3 Castle Utd 1, Runwell Hospital 1 Southminster St Leonards 2, Sandon Royals 1 Debden Sports 2, Springfield 0 Old Chelmsfordians 1, White Ensign 5 Herongate Ath 0.

Reserve Division Three: Catholic Utd 4 Stambridge Utd 2, Chingford Ath 2 Newham Utd 2, Lakeside 2 Toby 1, Shenfield AFC 1 Old Southendian 2, Writtle 2 Old Barkabbeyans 8.

Kingsley Healthcare SIL

Senior Division: Achilles 2 Haughley Utd 2, Capel Plough 0 Old Newton Utd 5, East Bergholt Utd 3 Crane Sports 1, Leiston St Margarets 1 Wickham Market 0, Melton St Audrys 5 Framlingham Town 0, Ransomes Sports 1 Felixstowe Utd 2, Stanton 0 Woodbridge Ath 2.

Division One: Bramford Utd 1 Westerfield Utd 1, BT Trimley 1 Stonham Aspal 0, Coplestonians 1 Henley Ath 3, Ipswich Exiles 2 Saxmundham Sports 1, St Johns 2 Mendlesham 2, Trimley Red Devils 4 Thurston 0, Wenhaston Utd 1 Cockfield Utd 1.

Intermediate Division A: Coplestonians 5 Ipswich Ath 5, Crane Sports 4 Melton St Audrys 1, Felixstowe Utd 0 East Bergholt Utd 3, Grundisburgh 6 Achilles 0, Old Newton Utd 5 Capel Plough 1, Westerfield Utd 1 Ransomes Sports 4, Woodbridge Ath 7 Stanton 0.

Intermediate Division B: Cockfield Utd 2 Wenhaston Utd 2, Framlingham Town 4 Bramford Utd 2, Henley Ath 1 Haughley Utd 1, Mendlesham 2 BT Trimley 1, Saxmundham Sports 1 Ipswich Exiles 1, Stonham Aspal 4 Wickham Market 1, Thurston 1 Trimley Red Devils 7.

Division Two: AFC Crowley 3 Gt Blakenham 0, Bildeston Rangers 5 Bramford Road OB 2, Claydon 0 Sproughton Sports 2, Halesworth Town 2 Somersham 5, Parkside Utd 0 Bacton Utd 89 2, Sporting 87 5 Salvation Army 0, Stowupland Falcons 2 Benhall St Mary 3.

Division Three: Bacton Utd 89 Res 5 Claydon Res 4, Elmswell 0 Waterside 4, St Clements Hospital 1 Coddenham 3, Tattingstone Utd 1 AFC Hoxne 6, Willis 1 Tacket Street BBOB 2.

Division Four: AFC Hoxne Res 4 Stowupland Falcons Res 3, Bramford Road OB Res 0 Aldeburgh Town 3, Cedars Park 6 Felixstowe Harpers 1, Ufford Sports 3 AFC Crowley Res 3, Woolverstone Utd 0 Sporting 87 Res 3.

Division Five: Benhall St Mary Res 1 East Bergholt Utd A 4, Coddenham Res 1 Sproughton Utd 2, Dennington Ud 0 Cedars Park Res 1, FC Adhara 4 Sproughton Sports 0, Salvation Army Res v Elmswell Res (pp), Stonham Aspal A v Shotley (pp).

Division Six: AFC Titans 1 Waterside Res 7, Aldeburgh Town Res 4 Willis Res 1, Bacton Utd 89 A 0 Tattingstone Utd Res 1, Somersham Res 3 Halesworth Town Res 1, Witnesham Wasps Res 3 Kesgrave Kestrels 2.

Essex & Suffolk Border League

Premier Division: Alresford Colne Rangers 0 Gas Rec 1, Dedham OB 1 Harwich & Parkeston 1, Hedinghams Utd 2 Lawford Lads 0, Holland FC 5 Gt Bentley 0, Newbury Forest 3 University of Essex 0, West Bergholt 4 Rowhedge 1, White Notley 1 Hatfield Peverel 7, Wormingford Wanderers 2 Little Oakley 2.

Division One: Boxted Lodgers 1 Foxash Social 2, Bradfield Rovers 2 Mersea Is 2, Clacton Utd 5 Rayne 2, Coggeshall Town 0 Maldon St Marys 1, Earls Colne 3 Barnston AFC 2, Haverhill Sports Ass 5 St Osyth 1, Kirby Ath 2 Gosfield Utd 0, Tiptree Jobserve 1 Colne Engaine & Bell Utd 0.

Reserve Premier Division: Gas Rec v Holland FC (pp), Gt Bentley 2 Tiptree Jobserve 2, Hatfield Peverel 1 Dedham OB 1, Little Oakley 5 Earls Colne 2, Rowhedge 1 Alresford Colne Rangers 5, University of Essex 2 Coggeshall Town 1.

Reserve Division One: Colne Engaine & Bell Utd 3 Bradfield Rovers 1, Foxash Social 7 Kirby Ath 1, Gosfield Utd 5 Boxted Lodgers 1, Harwich & Parkeston 3 Hedinghams Utd 0, Lawford Lads 2 Barnston AFC 3, Mersea Is 2 White Notley 1.

The St Edmundsbury Football League

Division One KO cup: Westbury Utd FC 0 IxworthRaiders FC 9, Gariboldisham 1 St Edmunds FC 2, Lawshall Swan 2 Glad Abbott FC 3, Mildenhall Utd FC 1 Bartons FC 2,

Division Two KO cup: Barons 1985 FC 2 Bury Rovers FC 3 (aet), RF Saints FC 3 Tollgate Inn FC 4 (aet), Wickhambrook FC 3 Sporting 87 ‘A’FC 0, Beck Row Res FC 5 Elephant and Castle 4,

Division Two: Black Boy FC 1 Barningham FC 2.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists