Saturday, August 26

PUBLISHED: 18:00 26 August 2017 | UPDATED: 18:00 26 August 2017

Vanarama National League

Premier Division: Aldershot Town 1 Chester 2, Barrow 1 Maidenhead Utd 1, Dagenham & Redbridge 5 Bromley 1, Ebbsfleet Utd 0 Gateshead 0, FC Halifax Town 2 Guiseley 0, Hartlepool Utd 0 AFC Fylde 2, Leyton Orient 1 Eastleigh 1, Sutton Utd 1 Maidstone Utd 3, Torquay Utd 1 Solihull Moors 2, Tranmere Rovers 2 Boreham Wood 2, Wrexham 1 Woking 0.

South Division: Bath City 1 Poole Town 0, Chelmsford City 2 Truro City 0, East Thurrock Utd 2 Bognor Regis Town 0, Eastbourne Borough 1 Wealdstone 1, Hampton & Richmond Borough 0 Havant & Waterlooville 1, Hemel Hempstead Town 0 Dartford 3, Hungerford Town FC 2 Gloucester City 3, Oxford City 1 Welling Utd 1, St Albans City 2 Concord Rangers 1, Weston-Super-Mare 2 Chippenham Town 2, Whitehawk 1 Braintree Town 1.

Bostik League

Premier Division: Billericay Town 6 Burgess Hill Town 1, Brightlingsea Regent 2 Hendon 1, Dorking Wdrs 1 Staines Town 1, Folkestone Invicta 0 Needham Market 2, Harlow Town 2 Lowestoft Town 0, Harrow Borough 2 Tonbridge Angels 0, Kingstonian 0 Leatherhead 4, Leiston 2 Dulwich Hamlet 2, Metropolitan Police 0 Merstham 3, Tooting & Mitcham Utd 0 Enfield Town 4, Wingate & Finchley 1 Margate 0.

North Division: Barking 0 Heybridge Swifts 1, Bowers & Pitsea 1 Haringey Borough 2, Brentwood Town 5 Norwich Utd 2, Bury Town 1 AFC Hornchurch 4, Cheshunt 3 Canvey Island 3, Dereham Town 2 AFC Sudbury 0, Maldon & Tiptree 2 Hertford Town 3, Mildenhall Town 1 Ware 0, Potters Bar Town 3 Soham Town Rangers 1, Romford 4 Tilbury 1, Waltham Abbey 2 Grays Ath 1.

Thurlow Nunn League

Premier Division: Coggeshall Town 1 Felixstowe & Walton Utd 2, Godmanchester Rovers 1 FC Clacton 1, Gorleston 1 Brantham Ath 1, Hadleigh Utd 3 Fakenham Town 0, Haverhill Rovers 1 Walsham le Willows 4, Kirkley & Pakefield 1 Haverhill Borough 3, Long Melford 0 Wroxham 1, Saffron Walden Town 5 Thetford Town 0, Stanway Rovers 0 Ely City 1, Stowmarket Town 0 Newmarket Town 0, Wivenhoe Town 1 Histon 1.

First Division: AFC Sudbury Res 3 Leiston Res 1, Diss Town 2 March Town Utd 3, Needham Market Res 1 King’s Lynn Town Res 6, Norwich CBS 0 Team Bury 3, Norwich Utd Res 0 Whitton Utd 3, Wisbech St Mary 2 Cornard Utd 1.

Reserve League: Felixstowe & Walton Utd 0 Wivenhoe Town 4, Halstead Town 1 Stowmarket Town Res 1, Haverhill Rovers 9 Ipswich Wdrs Res 2.

Essex Senior League

Premier Division: Burnham Ramblers 0 Takeley 4, Great Wakering Rovers 1 Enfield 1893 0, Hackney Wick 2 Basildon Utd 3, Hullbridge Sports 2 Stansted 1, Ilford 3 Sawbridgeworth Town 1, Redbridge 3 FC Romania 2, Southend Manor 0 Sporting Bengal Utd 2, Waltham Forest 1 Wadham Lodge 3, Woodford Town (2017) 2 Barkingside 1.

Reserves Division: AFC Sudbury 5 Woodford Town 2017 0, Hullbridge Sports 11 Burnham Ramblers 2, Sawbridgeworth Town 2 Redbridge 6, Takeley 0 Waltham Abbey 7, Thurrock 4 Grays Ath 1.

Touchline SIL

Senior Division: AFC Hoxne 3 Westerfield Utd 3, Benhall St Mary 2 Felixstowe Harpers Utd 4, Capel Plough 1 Ransomes Sports 1, Crane Sports 1 Wenhaston Utd 3, Grundisburgh 1 Bramford Utd 3, Leiston St Margarets 1 Henley Ath 1.

Division One: AFC Kesgrave 0 Bacton Utd 89 2, Bildeston Rangers 1 Sporting 87 4, Claydon 3 Ipswich Ath 0, Stanton 0 Trimley Ath 0.

League A: Achilles 6 Sporting 87 0, Coplestonians 2 AFC Hoxne 6, Framlingham Town 5 Henley Ath 3, Mendlesham 3 Westerfield Utd 3, Wenhaston Utd 1 Crane Sports 1.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists