Saturday, August 17

PUBLISHED: 17:57 17 August 2013 | UPDATED: 11:41 20 August 2013

Skrill Conference League

Premier Division: Aldershot 0 Cambridge 1, Alfreton 3 Salisbury 2, Braintree 0 Kidderminster 1, Chester 0 Woking 2, Gateshead 1 Barnet 2, Halifax Town 2 Dartford 0, Hyde 2 Hereford Utd 2, Lincoln City 2 Forest Green Rovers 1, Luton Town 1 Macclesfield Town 1, Nuneaton Town 3 Southport 1, Tamworth 2 Wrexham 2, Welling Utd 1 Grimsby Town 0.

South Division: Bishops Stortford 1 Bath City 2, Concord Rgs 1 Basingstoke Town 2, Eastleigh 1 Sutton Utd 0, Ebbsfleet Utd 0 Havant & Waterlooville 0, Farnborough v Chelmsford City postponed, Gosport Borough 0 Dover Ath 1, Hayes & Yeading Utd 0 Bromley 2, Staines Town 1 Dorchester Town 0, Tonbridge Angels 0 Boreham Wood 2, Weston-Super-Mare 0 Eastbourne Borough 1, Whitehawk 0 Maidenhead Utd 3.

Ryman League

Premier Division: Billericay Town 3 Thamesmead Town 2, Bury Town 0 Hampton & Richmond Borough 0, Carshalton Ath 0 Leiston 1, Cray Wdrs 1 AFC Hornchurch 6, Grays Ath 2 Enfield Town 0, Hendon 3 Maidstone Utd 5, Kingstonian 3 East Thurrock Utd 0, Lewes 1 Canvey Island 0, Lowestoft Town 2 Bognor Regis Town 0, Margate 3 Harrow Borough 1, Metropolitan Police 0 Dulwich Hamlet 0, Wealdstone 2 Wingate & Finchley 2.

North Division: AFC Sudbury 3 Waltham Forest 0, Brentwood Town 2 Dereham Town 4, Burnham Ramblers 0 Erith & Belvedere 1, Chatham Town 2 Barkingside 3, Cheshunt 1 Maldon & Tiptree 4, Harlow Town 3 Tilbury 0, Heybridge Swifts 1 Needham Market 1, Redbridge 3 Soham Town Rgs 0, Romford 0 Waltham Abbey 3, VCD Ath 3 Aveley 1, Witham Town 2 Thurrock 2, Wroxham 4 Ware 3.

Thurlow Nunn League

FA Cup (Extra Preliminary Round): Boston Town 3 Great Yarmouth Town 2, Clapton 0 Stanway Rovers 0, FC Clacton 3 Sporting Bengal Utd 1, Felixstowe & Walton Utd 3 Saffron Walden Town 0, Ely 0 Sleaford Town 3, Godmanchester Rovers 6 Blackstones 3, Gorleston 2 Deeping Rgs 1, Great Wakering Rovers 5 Halstead Town 0, Haverhill Rovers 3 Eton Manor 1, Holbeach Utd 2 Norwich Utd 1, Huntingdon Town 4 Fakenham Town 1, Ipswich Wdrs 0 Wivenhoe Town 0, Kirkley & Pakefield 2 Brightlingsea Regent 2, Newmarket Town 3 Ilford 1, Sawbridgeworth Town 1 Mildenhall Town 6, Swaffham Town 2 Wisbech Town 1, Takeley 0 Hadleigh Utd 2, Walsham-le-Willows 0 Tower Hamlets 1, Whitton Utd 4 London ASPA 1, Woodbridge Town 0 Hullbridge Sports 2.

First Division: Cornard Utd 0 Braintree Town Res 1, Debenham LC 0 AFC Sudbury Res 2, Dereham Town Res 1 Haverhill Borough 1, March Town Utd 0 Team Bury 1, Needham Market Res 2 Downham Town 1, Stowmarket Town 1 Long Melford 2.

Kent Blaxill Essex & Suffolk Border League

Premier Division: White Notley 6 Little Oakley 2.

Division One: Little Oakley Res 3 Gosfield Utd 1, West Bergholt Res 1 Rayne 4.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists