Saturday, August 15

PUBLISHED: 19:00 15 August 2009 | UPDATED: 14:22 04 March 2010

BLUE SQUARE

Premier Division: Barrow 0 Stevenage 0, Chester 2 Cambridge Utd 4, Crawley Town 1 Wrexham 0, Eastbourne Borough 1 Rushden & Diamonds 1, Ebbsfleet Utd 0 Kidderminster 0, Hayes & Yeading 1 Altrincham 2, Histon 3 Oxford Utd 4, Kettering 1 AFC Wimbledon 2, Luton 2 Gateshead 1, Salisbury 0 Mansfield 1, Tamworth 2 Grays Ath 1, York 2 Forest Green 0.

BLUE SQUARE

PREMIER: Barrow 0 Stevenage 0, Chester 2 Cambridge Utd 4, Crawley Town 1 Wrexham 0, Eastbourne Borough 1 Rushden & Diamonds 1, Ebbsfleet Utd 0 Kidderminster 0, Hayes & Yeading 1 Altrincham 2, Histon 3 Oxford Utd 4, Kettering 1 AFC Wimbledon 2, Luton 2 Gateshead 1, Salisbury 0 Mansfield 1, Tamworth 2 Grays Ath 1, York 2 Forest Green 0.

SOUTH: Basingstoke 2 Chelmsford 1, Bath City 2 Welling 1, Braintree Town 2 Maidenhead Utd 0, Bromley 1 Hampton & Richmond 2, Dover 4 Dorchester 1, Newport County 2 Lewes 2, St Albans 2 Eastleigh 1, Staines Town 1 Havant & Waterlooville 2, Thurrock 2 Weston-Super-Mare 1, Weymouth 2 Bishop's Stortford 6, Woking 1 Worcester 0.

ZAMARETTO LEAGUE

DIVISION ONE MIDLANDS: Atherstone Town 3 Bury Town 6, Barton Rovers 0 Stourport Swifts 4, Beaconsfield SYCOB 0 Woodford Utd 2, Biggleswade Town 3 Aylesbury Utd 1, Bromsgrove Rovers 0 Chesham Utd 0, Burnham 0 Arlesey Town 0, Hitchin Town 3 Marlow 0, Leighton Town 1 Romulus 0, Rothwell Town 1 AFC Sudbury 0, Soham Town Rangers 2 Bedworth Utd 2.

RYMAN LEAGUE

DIVISION ONE NORTH: Brentwood Town 0 Enfield Town 1, Cheshunt 2 Romford 3, Concord Rgrs 2 Ware 0, Harlow Town 4 Gt Wakering Rovers 2, Ilford 2 Heybridge Swifts 0, Leyton 2 East Thurrock Utd 3, Maldon Town 0 Waltham Forest 1, Northwood 2 VCD Athletic 0, Redbridge 0 Wingate & Finchley 0, Thamesmead Town 0 Lowestoft Town 2, Tilbury 0 Potters Bar Town 1.

RIDGEONS LEAGUE

PREMIER DIVISION: CRC 1 King's Lynn Res 2, Debenham LC 1 Histon Res 0.

Division One: Long Melford 2 Downham Town 2, Swaffham Town 3 Ipswich Wanderers 2, Team Bury 5 Thetford Town 3.

ESSEX SENIOR LEAGUE: Sawbridgeworth Town 4 Mauritius Sports Assoc 1.

FA CUP

EXTRA PRELIMINARY ROUND: Cornard Utd 0 Gorleston 4, Dereham Town 3 Leiston 1, Desborough Town 4 Newmarket Town 1, Diss Town 2 Cogenhoe Utd 3, Ely City 0 Wisbech Town 1, FC Clacton 2 London APSA 1, Godmanchester Rovers 0 Haverhill Rovers 0, Gt Yarmouth Town 1 Raunds Town 1, Halstead Town 1 Wivenhoe Town 1, London Colney 4 Harwich & Parkeston 1, Long Buckby 3 Hadleigh Utd 2, Needham Market 1 Felixstowe & Walton Utd 0, Northampton Spencer 1 March Town Utd 0, Stewarts & Lloyds 1 Norwich Utd 2, Stowmarket Town 0 Mildenhall Town 3, Walsham le Willows 1 Kirkley & Pakefield 1, Wellingborough Town 0 Wroxham 2, Whitton Utd 0 Daventry Town 5, Witham Town 2 Saffron Walden Town 1, Woodbridge Town 1 St Neots Town 4.

ESSEX & SUFFOLK BORDER LEAGUE

PREMIER DIVISION: Alresford Colne Rangers 2 White Notley 1, Brightlingsea Regent 6 Tiptree Jobserve 1, Gas Recreation 5 Earls Colne 0, Gt Bentley 2 University of Essex 2, Hatfield Peverel 0 Holland FC 0, Hedinghams Utd 0 Dedham OB 4, Little Oakley 3 Mersea Island 0, West Bergholt 2 Weeley Ath 1.

DIVISION ONE: Bradfield Rovers 2 Wormingford Wanderers 4, Bures Utd 2 Sudbury Ath 6, Clare Town 1 Clacton Utd 7, Coggeshall Town 2 Foxash Social 2, Gosfield Utd 1 Kirby Ath 0, Gt Bradfords 3 Boxted Lodgers 4, Lawford Lads 6 Glemsford & Cavendish 0, Rowhedge 2 West Clacton 0.

RESERVE PREMIER DIVISION: White Notley 1 Holland FC 3.

RESERVE DIVISION ONE: Foxash Social 1 Hatfield Peverel 1, Sudbury Ath 4 Lawford Lads 5, Wormingford 3 Mersea Island 2.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un