Saturday, August 13

PUBLISHED: 20:21 13 August 2016 | UPDATED: 20:21 13 August 2016

Vanarama National League

Premier Division: Aldershot 2 Wrexham 0, Braintree 1 Macclesfield 3, Chester 1 Maidstone Utd 3, Dover 2 North Ferriby Utd 0, Forest Green 1 Gateshead 0, Guiseley 0 Dag & Red 2, Lincoln City 1 Sutton Utd 3, Solihull Moors 1 Bromley 0, Southport 2 Woking 1, Torquay 1 Barrow 1, Tranmere 2 Eastleigh 1, York 1 Boreham Wood 1.

South Division: Bath City 3 St Albans City 0, Chelmsford City 1 Dartford 1, Concord Rangers 0 Truro City 2, Gosport Borough 3 Eastbourne Borough 1, Hampton & Richmond 1 East Thurrock Utd 2, Hemel Hempstead Town 2 Oxford City 0, Hungerford Town 1 Ebbsfleet 1, Poole Town 1 Bishop’s Stortford 0, Wealdstone 2 Margate 1, Welling 0 Weston-Super-Mare 2, Whitehawk 1 Maidenhead Utd 2.

Ryman League

Premier Division: AFC Sudbury 2 Dulwich Hamlet 2, Billericay Town 1 Merstham 1, Bognor Regis Town 1 Lowestoft 3, Enfield Town 1 Canvey Island 1, Folkestone Invicta 3 Harrow Borough 0, Harlow Town 1 Kingstonian 0, Hendon 0 Worthing 3, Leatherhead 1 Grays Ath 1, Leiston 3 Havant & Waterlooville 1, Metropolitan Police 1 Staines Town 6, Needham Market 1 Burgess Hill Town 1, Tonbridge Angels 3 Wingate & Finchley 0.

North Division: Aveley 5 Ware 2, Brentwood Town 0 Phoenix Sports 3, Bury Town 2 Waltham Abbey 1, Great Wakering Rovers 1 Norwich Utd 4, Haringey Borough 3 Dereham Town 0, Maldon & Tiptree 2 Brightlingsea Regent 1, Romford 0 AFC Hornchurch 0, Soham Town Rangers 0 Witham Town 0, Thamesmead Town 2 Heybridge Swifts 1, Tilbury 1 Thurrock 1, VCD Ath 0 Bowers & Pitsea 2, Wroxham 0 Cheshunt 2.

Thurlow Nunn League

Premier Division: Felixstowe & Walton Utd 2 Fakenham Town 0, Godmanchester Rovers 1 Brantham Ath 1, Gorleston 1 Haverhill Rovers 1, Hadleigh Utd 2 Kirkley & Pakefield 1, Ipswich Wdrs 2 Ely City 1, Mildenhall Town 2 Great Yarmouth Town 0, Newmarket Town 6 FC Clacton 2, Stanway Rovers 3 Walsham le Willows 2.

First Division: Braintree Town Res 1 Team Bury 0, Coggeshall Town 2 Downham Town 0, Cornard Utd 2 Diss Town 4, Debenham LC 1 Haverhill Borough 5, Dereham Town Res 0 Stowmarket Town 4, Holland FC 10 Leiston Res 0, Kings Lynn Town Res 8 Needham Market Res 2, March Town Utd 1 Halstead Town 1, Whitton Utd 8 AFC Sudbury Res 1, Woodbridge Town 1 Wisbech St Mary 1.

Reserve League: Halstead Town 1 Whitton Utd 0, Saffron Walden Town 3 Felixstowe & Walton Utd 3, Stowmarket Town 1 Stanway Rovers 2, Witham Town 2 Walsham le Willows 0, Wivenhoe Town 3 Newmarket Town 2.

Essex Senior League

Premier Division: Barkingside 1 Barking 0, Basildon Utd 4 Haringhey & Waltham 0, Burnham Ramblers 2 Eton Manor 3, Hullbridge Sports 0 Southend Manor 0, London Bari 0 Enfield 1893 1, Takeley 1 Sawbridgeworth Town 1, Wadham Lodge 0 Tower Hamlets 1, West Essex 2 Redbridge 2.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists