Saturday, August 12

PUBLISHED: 18:12 12 August 2017 | UPDATED: 18:12 12 August 2017

Vanarama National League

Premier Division: Aldershot Town 6 Guiseley 0, Barrow 3 Woking 0, Boreham Wood 4 Solihull Moors 1, Chester 0 FC Halifax Town 0, Dover Ath 1 Wrexham 0, Eastleigh 2 Dagenham & Redbridge 2, Ebbsfleet Utd 3 AFC Fylde 3, Gateshead 3 Torquay Utd 0, Leyton Orient 2 Maidstone Utd 0, Macclesfield Town 0 Bromley 0, Maidenhead Utd 2 Hartlepool Utd 1, Tranmere Rovers 0 Sutton Utd 1.

South Division: Bath City 1 Chelmsford City 2, Braintree Town 2 Chippenham Town 0, Concord Rangers 2 Truro City 2, Gloucester City 2 Wealdstone 2, Hampton & Richmond Borough 1 Eastbourne Borough 1, Havant & Waterlooville 0 Dartford 0, Hungerford Town FC 0 Hemel Hempstead Town 2, Poole Town 2 East Thurrock Utd 3, St Albans City 3 Weston-Super-Mare 1, Welling Utd 3 Bognor Regis Town 3, Whitehawk 0 Oxford City 3.

Bostik League

Premier Division: Billericay Town 0 Kingstonian 1, Burgess Hill Town 1 Needham Market 1, Dulwich Hamlet 1 Staines Town 1, Enfield Town 1 Folkestone Invicta 1, Harrow Borough 2 Harlow Town 1, Leatherhead 2 Lowestoft Town 1, Leiston 1 Dorking Wdrs 0, Merstham 4 Wingate & Finchley 1, Metropolitan Police 3 Worthing 1, Thurrock 0 Margate 1, Tonbridge Angels 1 Hendon 0, Tooting & Mitcham Utd 1 Brightlingsea Regent 1.

North Division: AFC Hornchurch 3 Soham Town Rangers 0, AFC Sudbury 1 Canvey Island 1, Aveley 1 Bowers & Pitsea 3, Barking 2 Waltham Abbey 3, Brentwood Town 2 Hertford Town 2, Bury Town 1 Romford 1, Dereham Town 1 Cheshunt 0, Heybridge Swifts 2 Mildenhall Town 1, Norwich Utd 0 Haringey Borough 2, Tilbury 1 Grays Ath 2, Ware 0 Maldon & Tiptree 1, Witham Town 1 Potters Bar Town 2.

Thurlow Nunn League

Premier Division: Ely City 1 FC Clacton 0, Felixstowe & Walton Utd 4 Stowmarket Town 3, Godmanchester Rovers 4 Great Yarmouth Town 1, Gorleston 5 Saffron Walden Town 1, Hadleigh Utd 1 Newmarket Town 3, Ipswich Wdrs 2 Histon 4, Kirkley & Pakefield 1 Haverhill Rovers 4, Long Melford 0 Thetford Town 2, Wivenhoe Town 0 Wroxham 4.

First Division: Cornard Utd 2 Norwich Utd Res 2, Debenham LC 5 Little Oakley 0, Diss Town 1 Halstead Town 1, Framlingham Town 2 Braintree Town Res 0, Holland FC 10 Needham Market Res 0, March Town Utd 1 Leiston Res 1, Whitton Utd 3 Downham Town 2, Wisbech St Mary 3 AFC Sudbury Res 1, Woodbridge Town 2 Team Bury 1.

Reserve League: Halstead Town 5 Long Melford 1.

Essex Senior League

Premier Division: Barkingside 1 Stansted 0, Basildon Utd 2 Wadham Lodge 1, Clapton 0 Woodford Town (2017) 0, Enfield 1893 0 Ilford 3, FC Romania 8 Burnham Ramblers 2, Great Wakering Rovers 1 Southend Manor 1, Sawbridgeworth Town 4 Hackney Wick 1, Sporting Bengal Utd 2 Hullbridge Sports 3, Takeley 2 Redbridge 0, Waltham Forest 0 West Essex 2.

Reserves Division: Hullbridge Sports 8 East Thurrock 0, Southend Manor 1 Heybridge Swifts 3, Waltham Abbey 5 Grays Ath 0.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists