Saturday, April 15

PUBLISHED: 21:11 15 April 2017 | UPDATED: 21:11 15 April 2017

Vanarama National League

South Division: East Thurrock Utd 2 Bath City 0, Ebbsfleet Utd 4 Eastbourne Borough 1, Hampton & Richmond 1 Wealdstone 1, Oxford City 2 Chelmsford City 0, Whitehawk 1 St Albans City 1.

Ryman League

Premier Division: Bognor Regis Town 3 Harlow Town 0 , Burgess Hill Town 0 Dulwich Hamlet 3, Enfield Town 3 Folkestone Invicta 1, Grays Ath 1 Merstham 0, Hendon 2 Metropolitan Police 0, Kingstonian 4 Leiston 2, Leatherhead 3 Billericay Town 2, Lowestoft Town 1 Staines Town 3, Needham Market 2 Harrow Borough 1, Tonbridge Angels 1 AFC Sudbury 0, Wingate & Finchley 1 Worthing 0.

North Division: AFC Hornchurch 4 Phoenix Sports 1, Cheshunt 1 Aveley 2, Dereham Town 1 Thurrock 3, Great Wakering Rovers 1 Brentwood Town 3, Haringey Borough 5 Bowers & Pitsea 4, Norwich Utd 2 Heybridge Swifts 2, Romford 2 Maldon & Tiptree 6, Soham Town Rangers 1 Tilbury 1, Thamesmead Town 0 Waltham Abbey 1, VCD Ath 0 Bury Town 0, Wroxham 2 Ware 3

Thurlow Nunn League

Premier Division: Brantham Ath 1 Thetford Town 1, Fakenham Town 2 Long Melford 0, Felixstowe & Walton Utd 2 Haverhill Rovers 1, Great Yarmouth Town 1 Stanway Rovers 0, Hadleigh Utd 2 Gorleston 1, Kirkley & Pakefield 2 Saffron Walden Town 0, Mildenhall Town 1 FC Clacton 0, Newmarket Town 4 Ipswich Wdrs 2, Walsham le Willows 3 Godmanchester Rovers 5, Wivenhoe Town 1 Ely City 1.

First Division: AFC Sudbury Res 3 Framlingham Town 6, Braintree Town Res 5 Dereham Town Res 0, Cornard Utd 2 March Town Utd 1, Downham Town 4 Needham Market Res 0, Halstead Town 0 Kings Lynn Town Res 2, Holland FC 1 Diss Town 1, Leiston Res 0 Coggeshall Town 3, Team Bury 3 Whitton Utd 5, Wisbech St Mary 0 Stowmarket Town 2, Woodbridge Town 1 Haverhill Borough 0.

Reserves League: Saffron Walden Town 1 Witham Town 4, Stowmarket Town 1 Woodbridge Town 2, Whitton Utd 4 Cornard Utd 2.

Essex Senior League

Premier Division: Barking 2 Sporting Bengal Utd 1, Clapton 2 Ilford 0, Enfield 1893 3 Tower Hamlets 2, Eton Manor v Sawbridgeworth Town postponed, Stansted 3 Burnham Ramblers 0.

Reserves Division: AFC Sudbury 1 Redbridge 4, Barking 1 Takeley 6, Heybridge Swifts 5 Sawbridgeworth Town 3, Thurrock 6 Stansted 0.

Touchline SIL

Senior Division: Achilles 3 Capel Plough 2, Coplestonians 0 Bramford Utd 1, Felixstowe Harpers Utd 0 Henley Ath 4, Ipswich Ath v Haughley Utd abandoned, Leiston St Margarets 1 Grundisburgh 0, Ransomes Sports 3 Stanton 1, Wenhaston Utd 0 Crane Sports 0.

First Division: Benhall St Mary 4 Wicham Market 2, Claydon 4 AFC Hoxne 2, Ipswich Exiles 0 AFC Kesgrave 10, Ipswich Valley Rangers 1 Old Newton Utd 7, Mendlesham 0 Trimley Red Devils 8, Stowupland Falcons 1 Sporting ‘87 3.

Division Two: Barham Ath 6 Witnesham Wasps 1, Bartons Willows 2 Shotley 1, Cedars Park 5 Somersham 1, Halesworth Town 1 Bildeston Rangers 7, Stonham Aspal 7 Sproughton Sports 1.

Division Three: Salvation Army 0 Adastral Park 9, Tattingstone Utd 1 Cockfield Utd 6.

League A: Coplestonians 7 Mendlesham 1, Crane Sports 2 Ipswich Ath 2, Sporting ‘87 0 AFC Hoxne 4, Westerfield Utd 4 East Bergholt Utd 2.

League B: Bacton Utd ‘89 1 Stowupland Falcons 2, Benhall St Mary 2 Coplestonians A 5, Bramford Utd 3 East Bergholt Utd A 1, Capel Plough 2 Claydon 2.

League C: Cockfield Utd 3 Stonham Aspal A 1, Ransomes Sports 6 Stowupland Falcons A 3, Somersham 1 Cedars Park 7, Sproughton Sports 3 AFC Kesgrave 6, Wickham Market 4 Halesworth Town0.

Division Four: BROB Res 4 Chantry Grasshoppers Res 0, Felixstowe Rangers 1 Barham Ath Res 0, Sproughton Utd 3 Kesgrave Kestrels Res 0, Thurston 9 Needham Market Phoenix 3, Wortham 1 AFC YourShirts 2.

St Edmundsbury League

Division One: St Edmunds 1965 10 Bury Town Rams A 1, Stanton Res 4 AFC Weeting 0.

Division Two: Bury Town Rams B 0 Walsham le Willows B 2, Bury Wdrs 2 RF Saints 4.

Prokit UK Essex Olympian League

Premier Division: Harold Hill 0 Rayleigh Town 5, Harold Wood Ath 5 Bishops Stortford Swifts 0, Kelvedon Hatch 1 Springfield 1, Manford Way 1 Buckhurst Hill 1, May & Baker EC 2 Frenford Senior 1.

Division One: Basildon Town 8 Newbury Forest 2, Galleywood 1 Catholic Utd 4, Runwell Sports 5 Newham Utd 0.

Division Two: Ryan 1 FC Hamlets 4.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists