Tuesday, September 12

PUBLISHED: 09:43 11 September 2017 | UPDATED: 14:26 11 September 2017

Vanarama National League

Premier Division: Barrow v Guiseley, Bromley v Torquay Utd, Dagenham & Redbridge v Sutton Utd, Dover Ath v Boreham Wood, Eastleigh v Maidstone Utd, Ebbsfleet Utd v Aldershot Town, Gateshead v Chester, Leyton Orient v FC Halifax Town, Macclesfield Town v AFC Fylde, Maidenhead Utd v Tranmere Rovers, Woking v Solihull Moors, Wrexham v Hartlepool Utd.

South Division: Concord Rangers v Braintree Town, Dartford v Eastbourne Borough, Hemel Hempstead Town v Bognor Regis Town, Oxford City v Weston-Super-Mare, St Albans City v Havant & Waterlooville, Truro City v Chippenham Town, Welling Utd v Whitehawk.

Bostik League

Premier Division: Billericay Town v Brightlingsea Regent, Burgess Hill Town v Tooting & Mitcham Utd (7.30pm), Dorking Wdrs v Worthing, Dulwich Hamlet v Hendon, Folkestone Invicta v Leatherhead, Leiston v Harlow Town, Needham Market v Lowestoft Town, Staines Town v Harrow Borough, Thurrock v Tonbridge Angels, Wingate & Finchley v Enfield Town.

North Division: AFC Sudbury v Brentwood Town, Bowers & Pitsea v Grays Ath, Canvey Island v Heybridge Swifts, Cheshunt v Potters Bar Town, Dereham Town v Witham Town, Hertford Town v Waltham Abbey, Maldon & Tiptree v AFC Hornchurch, Mildenhall Town v Soham Town Rangers, Norwich Utd v Bury Town, Ware v Barking.

Thurlow Nunn League

Premier Division: Coggeshall Town v Haverhill Rovers, Ely City v Godmanchester Rovers, Great Yarmouth Town v Fakenham Town, Haverhill Borough v Newmarket Town, Kirkley & Pakefield v Stowmarket Town, Stanway Rovers v Hadleigh Utd, Thetford Town v Walsham le Willows.

First Division KO Cup: Cornard Utd v Team Bury.

First Division: Diss Town v Needham Market Res, Halstead Town v Little Oakley.

Suffolk FA Under 18 Midweek Cup: Brantham Ath v Felixstowe & Walton Utd.

Thurlow Nunn Youth League

Cambridge Division: Godmanchester Rovers v St Neots Town.

West Division: Wisbech St Mary v Holbeach Utd.

BBC Essex Senior Cup: Ilford v Barkingside, Takeley v Great Wakering Rovers.

FA Vase

First Qualifying Round Replay: St Margaretsbury v Basildon Utd.

Essex Senior League

Premier Division: Hullbridge Sports v Burnham Ramblers FC, Sawbridgeworth Town v Tower Hamlets, Woodford Town (2017) v Waltham Forest.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists