Tuesday, October 3

PUBLISHED: 20:38 28 September 2017 | UPDATED: 13:33 03 October 2017

Vanarama National League

Premier Division: AFC Fylde v Gateshead, Aldershot Town v Dagenham & Redbridge, Boreham Wood v Eastleigh, Chester v Woking, FC Halifax Town v Wrexham, Guiseley v Macclesfield Town, Hartlepool Utd v Barrow, Maidstone Utd v Bromley, Solihull Moors v Ebbsfleet Utd, Sutton Utd v Dover Ath, Torquay Utd v Maidenhead Utd.

Bostik League

Premier Division: Billericay Town v Lowestoft Town, Burgess Hill Town v Kingstonian (7.30pm), Dulwich Hamlet v Harlow Town, Enfield Town v Hendon, Harrow Borough v Wingate & Finchley, Leiston v Brightlingsea Regent, Merstham v Folkestone Invicta, Metropolitan Police v Dorking Wdrs, Thurrock v Needham Mkt, Tonbridge Angels v Margate, Tooting & Mitcham Utd v Staines Town.

North Division: AFC Hornchurch v Grays Ath, AFC Sudbury v Maldon & Tiptree, Barking v Haringey Borough, Brentwood Town v Potters Bar Town, Bury Town v Hertford Town, Norwich Utd v Soham Town Rangers, Tilbury v Canvey Island, Ware v Cheshunt, Witham Town v Bowers & Pitsea.

The Velocity Trophy 17-18

Round One: Heybridge Swifts v Mildenhall Town.

The Emirates FA Cup

Third Round Qualifying Replays: Billericay Town v Hungerford Town, Harlow Town v East Thurrock Utd.

Thurlow Nunn League

Premier Division: Felixstowe & Walton Utd v Stanway Rovers, Haverhill Rovers v Newmarket Town, Kirkley & Pakefield v Thetford Town, Stowmarket Town v Gorleston.

First Division: Diss Town v Norwich Utd.

Reserve League: Saffron Walden Town Res v Halstead Town Res.

Challenge Cup: Brantham Ath v Halstead Town.

Thurlow Nunn Youth League

Cambridge Division: Godmanchester Rovers v Histon.

Essex Senior League

Premier Division: Clapton v Enfield 1893, Great Wakering Rovers v Sporting Bengal Ut, Redbridge v Wadham Lodge, Sawbridgeworth Town v Basildon Utd, Stansted v Southend Manor, Woodford Town (2017) v West Essex.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists