Tuesday, August 18

PUBLISHED: 16:10 15 August 2009 | UPDATED: 14:22 04 March 2010

BLUE SQUARE

Premier: AFC Wimbledon v Salisbury City, Altrincham v Histon, Cambridge Utd v Crawley Town, Forest Green Rovers v Luton Town, Gateshead v Tamworth, Grays Ath v Eastbourne Borough, Kidderminster Harriers v Kettering Town, Mansfield Town v Barrow, Oxford Utd v Chester City, Rushden & Diamonds v Hayes & Yeading Utd, Stevenage Borough v Ebbsfleet Utd, Wrexham v York City.

BLUE SQUARE

Premier: AFC Wimbledon v Salisbury City, Altrincham v Histon, Cambridge Utd v Crawley Town, Forest Green Rovers v Luton Town, Gateshead v Tamworth, Grays Ath v Eastbourne Borough, Kidderminster Harriers v Kettering Town, Mansfield Town v Barrow, Oxford Utd v Chester City, Rushden & Diamonds v Hayes & Yeading Utd, Stevenage Borough v Ebbsfleet Utd, Wrexham v York City.

South: Bishop's Stortford v Staines Town, Dorchester v Newport County, Eastleigh v Bromley, Hampton & Richmond v Braintree Town, Maidenhead Utd v Weymouth, Welling v St Albans, Weston-Super-Mare v Woking.

RYMAN LEAGUE

Premier Division: AFC Hornchurch v Boreham Wood, Canvey Island v Ashford Town (Middx), Carshalton Ath v Bognor Regis Town, Cray Wanderers v Tonbridge Angels, Hastings Utd v Aveley, Hendon v Billericay Town, Horsham v Sutton Utd, Margate v Dartford, Waltham Abbey v Maidstone Utd, Wealdstone v Tooting & Mitcham Utd.

Division One North: East Thurrock Utd v Brentwood Town, Enfield Town v Ilford, Gt Wakering Rovers v Maldon Town, Heybridge Swifts v Harlow Town, Lowestoft Town v Concord Rangers, Potters Bar Town v Redbridge, Romford v Thamesmead Town, VCD Ath v Tilbury, Ware v Leyton, Wingate & Finchley v Cheshunt.

THE ZAMARETTO LEAGUE

Division One Midlands: AFC Sudbury v Hitchin Town, Arlesey Town v Soham Town Rangers, Bedworth Utd v Bromsgrove Rovers, Bury Town v Biggleswade Town, Chesham Utd v Barton Rovers, Marlow v Beaconsfield SYCOB, Romulus v Atherstone Town, Slough Town v Burnham, Stourport Swifts v Sutton Coldfield Town, Woodford Utd v Leighton Town.

RIDGEONS LEAGUE

Premier Division: Ely City v Newmarket Town, Harwich & Parkeston v Needham Market, Norwich Utd v Dereham Town, Wisbech Town v Mildenhall Town.

First Division: Cornard Utd v Ipswich Wanderers, Swaffham Town v Diss Town, Thetford Town v March Town Utd, Whitton Utd v Brantham Ath.

ESSEX SENIOR LEAGUE

Bethnal Green Utd v Takeley.

FA CUP

Extra Preliminary Round Replays: Haverhill Rovers v Godmanchester Rovers, Hullbridge Sports v St Margaretsbury, Raunds Town v Gt Yarmouth Town, Southend Manor v Hatfield Town, Wivenhoe Town v Halstead Town.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un