Sunday, September 18

PUBLISHED: 10:54 14 September 2011 | UPDATED: 15:32 14 September 2011

Anglia Access Veterans' Football League

League Cup First Round (ko 2.30pm): Beccles Caxton v Griffin, Brantham Ath v uffolk Police, Bungay Town v Leiston, Bury Town v Brewers Arms, Caister v Sole Bay Utd, Corton Seltic v Deep Ocean, Deben Ath Old Boys v Ipswich Utd, FC Fore Hamlet v Wickham Market, Felixstowe Falcons v Felixstowe Harpers, Framlingham Town v Eastern Electricity Old Boys Res, Harleston Old Boys v Woodbridge Town, Harts v Eastern Electricity Old Boys, Ipswich Revolution v Bar 129, Kings Arms Crusaders v Gt Yarmouth Postals, Kings Head Loddon v Cromer Crab, Long Stratton v Kirkley & Pakefield, Martham v Kirkley & Pakefield Res, Mulbarton v Poringland Wdrs, Mutford & Wrentham v Yaxley Cherry Tree, NALGO Old Boys v Aylsham Black Boys, Norton Ath v Heils Bakery Crusaders, Scole Utd v St Clements Hospital, Spexhall Huntsman & Hounds v Coddenham, Stowupland Falcons v Ipswich Park, Thetford Sports & Social Club v Chilton, Unthank Arms v Norwich Trafford, Whitton Utd v Real Claydon, Bye: Brickies

Pope and Smith Chelmsford League

Premier Division: Baddow Spartak v Priory Sports, Heybridge Social v Hatfield Swan Inn, Highfield Victoria v Daen Ingas, South Woodham Radars v RE Social, William De Ferrers v Gallow United.

Division One: Infield v Woodham Athletic, Norton v Great Baddow, Ongar United v Howbridge Swifts, Red Lion (Springfield) v Marconi Leisure.

Division Two: Chelmer Village Athletic v Brookhouse, Little Baddow v Directa Hotspur, Priory Sports Res. v Old Chelmsfordians, Redstones v Athletico Billericay, Woodham Radars v Little Waltham

Division Three: Broomfield Res v Rivermead, M & G v Woodham Athletic Res, Springfield United v Chelmer Wanderers, Woodham Radars Res v Railway Tavern, Writtle v Margaretting S&S Club.

Division Four: Howbridge Swifts Res v Terling Social, Margaretting S&S Club Res v Carpenters Arms, Old Chelmsfordians Res v E2v Mannex, Springfield v Ongar United Res, William De Ferrers Res v Woodham Radars A.

Essex Women’s League

Premier Division: Assandun Vikings v FC Clacton, Billericay Town Reserves v Redbridge, Chelmsford City Reserves v Runwell Hospital, Hawkwell Athletic v Beacon Hill Rovers.

Division One: FC Clacton Reserves v C&K Basildon Reserves, Grays Athletic v Walden, Hutton Reserves v Tigers, Southend Town v Ekco Whitecaps.

Division Two: Aveley v Rochford Town, Benfleet v Silver End, Colchester Town Reserves v Brentwood Sporting, Lawford v KickStart, Leigh Rockets v Takeley.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists