Sunday, November 8

PUBLISHED: 14:58 04 December 2013 | UPDATED: 14:58 04 December 2013

Essex County Women's League

Premier Division: Billericay Town Res v FC Clacton, Lawford v Beacon Hill Rovers, Silver End Utd v Assandun Vikings, Southendian Ladies v Hutton Res.

Division One: Chelmsford City v Ekco Whitecaps, Southend Town v Essex Allstars, Tigers v Walden, Walthamstow Eagles v Takeley.

Division Two: Island v Writtle, Valley Green v Holland & Clacton, Wickford Town v Lt Thurrock Dynamos Res.

Braintree & North Essex Sunday League

Malcolm Foy Memorial Trophy Second Round: Panfield Bell Res v Braintree Town SC FC.

Premier Division: CFC Shalford v Western Arms, George FC v Beaumont Wdrs, S C Crittall v Rayne.

First Division: Beacon Hill Sunday First Team v Notley, Bocking Social v Old Bramstonians, Cressing v Titan Utd, Silver End Social v CFC Shalford Res, Zizou v Sporting 77.

Second Division: Valley Green v Panfield Bell, Witham Phoenix v New Angel Bradford Street, Witham Galacticos v Frontline.

Second Division Cup Second Round: Tolleshunt Knight Eagles v Terling Villa.

Third Division Cup Second Round: Sporting 77 Res v S C Kelvedon, Witham Nomads v CFC Shalford A.

Third Division: New Street Saints v Valley Green Res, Great Bardfield v Onley Arms.

Pope & Smith Chelmsford Sunday League

Coward Cup First Round: Heybridge Social v Ongar Utd.

Gillott Trophy Second Round: William De Ferrers Res v Tulip Springfield, Woodham Radars Res v Daen Ingas Res.

Division One League Cup Second Round: Bromfords Reunion v Southminster & Norton, Walnut Tree v Woodham Ath.

Division Three League Cup Second Round: Margaretting S&S Club v Chelmer Wdrs, Writtle Manor Res v Old Chelmsfordians Res.

League

Premier Division: Baddow Spartak v Broomfield, Highfield Victoria v Goldhanger Argyle, Infield v Daen Ingas, Priory Sports v Hatfield Swan Inn.

Division One: Little Baddow v Writtle Manor, William De Ferrers v Marconi Leisure.

Division Two: Brookhouse v Bicknacre, Great Baddow v Springfield, PSV Billericay v M & G, Woodham Ath Res v Old Chelmsfordians.

Division Three: Broomfield Res v Priory Sports Res, Howbridge Swifts Res v Hanningfield.

Division Four: Hatfield Swan Inn Res v Margaretting S&S Club Res, Marconi Leisure Res v Blackwater, Queens Park (Hannakins) v Compasses, Wilvale Rgs v Mannex MR.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists