Sunday, February 11

PUBLISHED: 14:33 08 February 2018

Anglian Radio Kids Trust Sunday Shield

Kick-offs 10.30am

Quarter-final: Raydon Ravens v Waveney, Ipswich Thistle v Boleyn, Greshams v Moreton Hall Ferals, Laxfield Utd v The Exchange.

Suffolk FA Sunday Trophy

Kick-offs 10.30am

Quarter-final: Elmsett Utd Res v Monarchs, Thrasher Utd v Hardwick, Eriswell Village v Bardwell Sport, Pakenham v Bungay Town Res.

Crown Imperial Boys’ Under-16 Cup

Quarter-final: Kirkley & Pakefield v Walsham-le-Willows (10.30am).

Norfolk & Suffolk Veterans

Kick-offs 1.30pm

League Cup Third Round: Barham Ath v AFC Hoxne, Coplestonians v AFC Kesgrave, Felixstowe Falcons v Foxhall Railway, Kings Arms Crusaders Res v Cromer Crab, Wealden v Martham, Westbourne Warriors v Ipswich Revolution, Whittton Utd v The Old Times, Woodbridge Town v Stowupland Falcons.

League Shield Second Round: Bungay Town v Witnesham Wasps, Framlingham Town v Heils Bakery Crusaders, Ipswich Park v Bury Town Res, Kedington Utd v Hadleigh Utd, Phoenix v Black Boy, Trimley v Eastern Electricity OB, Walsham le Willows v Kesgrave Kestrels, Waveney v Kings Arms Crusaders.

Braintree & North Essex Sunday League

Kick offs 10.30am

Premier Division: Black Notley v Braintree Iron, Nags Head Celtic v Bocking Social, Witham Utd v Tiptree Elite, Broomfield v Western Arms.

Division One: Onley Arms v Tiptree Jobserve, Notley v Great Notley.

Division Two: Tolleshunt Knights Eagles v Braintree Legends, Witham Nomads v Panfield Bell.

Division One Cup Semi-final: Bocking Social Res v Great Bradfords.

Essex Sunday Junior Cup

Quarter-final: Daen Ingas v Marquis (10.30am).

Essex Sunday Junior Trophy

Kick offs 10.30am

Quarter-final: Rochford Sports & Social v JK Silvertown, Upshire Res v Hillford, Vikings v Bradshaw Roofing, Premier Athletic v Thorpmunds.

Gorden Snell Trophy

Kick offs 10.30am

Third Round: Valley Green v CFC Shalford, Flitch Utd v Witham Swan.

Malcolm Foy Memorial Trophy

Kick offs 10.30am

Third Round: Great Bradfords Res v Great Bardfield, Whitham Phoenix v Dunmow Rhodes.

Neil Horrocks Memorial Invitation Plate

Round One: Manor Works v Valley Green Res (10.30am).

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists