Saturday, December 13

PUBLISHED: 16:24 06 December 2014 | UPDATED: 10:56 10 December 2014

Vanarama Conference League

North Division: Gloucester City v Barrow.

South Division: Chelmsford City v Eastbourne Borough.

Suffolk Senior Cup: Team Bury v Crane Sports.

The FA Trophy 14-15

First Round Proper: Aldershot Town v Burgess Hill Town, Braintree Town v AFC Sudbury, Bromley v Leiston.

Ryman League

Premier Division: AFC Hornchurch v Kingstonian, Billericay Town v Lewes, Canvey Island v Peacehaven & Telscombe, Enfield Town v Bury Town, Hendon v VCD Ath, Leatherhead v Grays Ath, Maidstone Utd v Bognor Regis Town, Margate v Harrow Borough, Tonbridge Angels v Metropolitan Police, Wingate & Finchley v East Thurrock Utd, Witham Town v Hampton & Richmond Borough.

North Division: Aveley v Brightlingsea Regent, Brentwood Town v Barkingside, Chatham Town v Heybridge Swifts, Cray Wdrs v Ware, Maldon & Tiptree v Great Wakering Rovers, Needham Market v Thurrock, Redbridge v Dereham Town, Romford v Waltham Abbey, Soham Town Rangers v Burnham Ramblers, Thamesmead Town v AFC Sudbury postponed, Tilbury v Harlow Town, Wroxham v Cheshunt.

Thurlow Nunn League

Premier Division: Diss Town v Norwich Utd, Ely City v Brantham Ath, FC Clacton v Stanway Rovers, Haverhill Rovers v Hadleigh Utd, Ipswich Wdrs v Godmanchester Rovers, Mildenhall Town v Fakenham Town, Thetford Town v Newmarket Town, Walsham le Willows v Felixstowe & Walton Utd, Whitton Utd v Kirkley & Pakefield, Wivenhoe Town v Gorleston.

First Division: AFC Sudbury v Swaffham Town, Cornard Utd v Braintree Town, Dereham Town v Saffron Walden Town, Halstead Town v Great Yarmouth Town, Kings Lynn Town Res v Debenham LC, Leiston Res v Downham Town, Long Melford v Needham Market Res, Stowmarket Town v March Town Utd, Woodbridge Town v Haverhill Borough.

Thurlow Nunn Reserve League

Premier Division: Brightlingsea Regent v Halstead Town, Hadleigh Utd v Witham Town, Stanway Rovers v Walsham le Willows.

Division One: Newmarket Town v Long Melford, Saffron Walden Town v Stowmarket Town.

Chell Trophy North Group: Lowestoft Town v Diss Town.

Chell Trophy East Group: Brantham Ath v Whitton Utd, Felixstowe & Walton Utd v Woodbridge Town.

Essex Senior League

Premier Division: Barking v Stansted, Basildon Utd v Takeley, Bowers & Pitsea v Southend Manor, Enfield 1893 v Newham, Eton Manor v Sawbridgeworth Town, Greenhouse London v Hullbridge Sports, Ilford v FC Romania, London Bari v Clapton, Tower Hamlets v Haringey Borough, Waltham Forest v Sporting Bengal Utd.

Reserves Division: East Thurrock v Sawbridgeworth Town, Great Wakering Rovers v Canvey Island, Southend Manor v Barking, Stansted v Clapton, Takeley v Tilbury, Thurrock v Tower Hamlets.

Touchline SIL

Senior Division: Bramford Utd v East Bergholt Utd, Capel Plough v Wickham Market, Felixstowe Harpers Utd v Westerfield Utd, Grundisburgh v Wenhaston Utd, Haughley Utd v Achilles, Leiston St Margarets v Ipswich Valley Rangers.

Division One: Coplestonians v Henley Ath, Ipswich Ath v Somersham, Ipswich Exiles v Framlingham Town, Old Newton Utd v Sporting 87, St Johns v Benhall St Mary, Stow Utd v Mendlesham.

Division Two: Adhara v Stonham Aspal, Bartons v AFC Hoxne, Bildeston Rangers v Cedars Park, Salvation Army v Saxmundham Sports, Stowupland Falcons v Ransomes Sports, Trimley Red Devils v Boxford Rovers.

Intermediate Division A: Achilles v Ipswich Valley Rangers, East Bergholt Utd v Grundisburgh, Stanton v Westerfield Utd, Wenhaston Utd v Old Newton Utd.

Intermediate Division B: Henley Ath v Bramford Utd, Ipswich Exiles v Stow Utd, Mendlesham v Trimley Ath, Ransomes Sports v Haughley Utd, Sporting 87 v Claydon, Wickham Market v Capel Plough.

Intermediate Division C: Framlingham Town v Leiston St Margarets, Ipswich Wdrs v Debenham LC (Debenham LC -1 point), Saxmundham Sports v Walsham Le Willows A, Somersham v Bacton Utd 89.

Division Three: Cockfield Utd v Witnesham Wasps, Sproughton Sports v Tacket Street BBOB, Ufford Sports v AFC Kesgrave & Willis, Waterside v Elmswell.

Division Four: Cedars Park Res v Woolverstone Utd, East Bergholt Utd A v Trimley Red Devils Res, Sproughton Utd v Cockfield Utd Res.

Division Five: Bramford Road Old Boys Res v Ufford Sports Res, Elmswell Res v Bildeston Rangers Res, Kesgrave Kestrels v Stradbroke Utd, Sizewell Associates v Old Newton Utd A.

Division Six: AFC Elmsett v AFC Kesgrave & Willis Res, Bacton Utd 89 A v Salvation Army Res, Ipswich Valley Rangers A v Sporting 87 A, Stonham Aspal A v Witnesham Wasps Res, Tattingstone Utd Res v AFC Titans.

Club Colours Cup

Round Three: Halesworth Town Res v Stowupland Falcons A, Stonham Aspal Res v Stowupland Falcons Res.

Suffolk Senior Cup

Round Two: Team Bury v Crane Sports.

Suffolk Primary Cup

Quarter Final: Barham Ath v Chantry Grasshoppers, Benhall St Mary Res v Telecom Rovers.

The St Edmundsbury League

Kick offs 2pm

Division One: AFC Hoxne A v RF Saints, Homeguard 2014 v Trunk, Westbury Utd v Barons, Wickhambrook v St Edmunds 1965.

Division Two: Beck Row v Bartons Res, Bury Rovers v Wortham 1st, Thurston Res v Ram Meadow 1st.

Division Three: Walsham Le Willows B v Bury Wdrs, Wortham Res v Cedars Park A, AFC Black Boy v Ram Meadow Res.

Essex Olympian League

London Senior Trophy Second Round: Newham Utd v Sporting Hackney.

London Junior Cup Third Round: St Francis v East Londoners, St Paul’s Celtic v FC Hamlets POAPC.

Premier Division: Hannakins Farm v Bishops Stortford Swifts, Harold Wood Ath v Buckhurst Hill, Kelvedon Hatch v Frenford Senior, Manford Way v Rayleigh Town, May & Baker EC v Wadham Lodge, Southminster St Leonards v Newbury Forest.

Division One: Canning Town v Shenfield AFC, Galleywood v Westhamians, Herongate Ath v Ongar Town, Leigh Ramblers v Old Southendian, Old Chelmsfordians v Hutton.

Division Two: Basildon Town v Runwell Hospital, Lakeside v LOASS, Old Barkabbeyans v Debden Sports, Roydon v Rochford Town, Ryan v Benfleet, Snaresbrook v Toby.

Division Three: Catholic Utd v Stambridge Utd, Epping v Ramsden Scotia, Leytonstone Utd v Forest Glade, Upminster v Broomfield.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists