Saturday, August 5

PUBLISHED: 17:33 04 August 2017 | UPDATED: 10:30 07 August 2017

National League

Premier Division: Sutton Utd v Leyton Orient (12.30pm), FC Flyde v Boreham Wood, Bromley v Eastleigh, Dagenham & Redbridge v Barrow, FC Halifax Town v Aldershot, Guiseley v Ebbsfleet Utd, Hartlepool Utd v Dover Ath, Maidstone Utd v Maidenhead Utd, Solihull Moors v Chester postponed, Torquay Utd v Tranmere Rovers, Woking v Gateshead, Wrexham v Macclesfield.

South Division: Bognor Regis Town v Bath City, Chelmsford City v Glouchester City, Chippenham Town v Havant & Waterlooville, Dartford v Hungerford Town, East Thurrock Utd v Hampton & Richmond, Eastbourne Borough v Braintree Town, Hemel Hempstead Town v Whitehawk, Oxford City v St Albans, Truro City v Welling Utd, Wealdstone v Concord Rgs, Weston-Super-Mare v Poole Town.

Bostik League

Friendlies - Pre Season Matches: Biggleswade Utd v Enfield Town, Canvey Island v Greenwich Borough, Carshalton Ath v Dulwich Hamlet, Dorking Wdrs v Phoenix Sports, East Grinstead Town v Tooting & Mitcham Utd, Folkestone Invicta v Thamesmead Town, Haringey Borough v Uxbridge, Harrow Borough v Egham Town, Hastings Utd v Worthing, Heybridge Swifts v Fisher, Hythe Town v Bowers & Pitsea, Leiston v Norwich Utd, Lowestoft Town v Kings Lynn Town, Marlow v Staines Town, Merstham v Cray Wdrs, Northwood v Brentwood Town, Peterborough Sports v Mildenhall Town, South Park v Ashford Town Middx, Tonbridge Angels v Slough Town (1pm), VCD Ath v Hendon, Waltham Abbey v Faversham Town, Waltham Abbey v Faversham Town.

Sid Burvill Cup: Grays Ath v Sittingbourne.

The Emirates FA Cup: Cogenhoe Utd v Godmanchester Rovers, Ely City v Holbeach Utd, Enfield 1893 v Haverhill Borough, Eynesbury Rovers v Thetford Town, Fakenham Town v Wellingborough Town, FC Broxbourne Borough v Tower Hamlets, FC Clacton v Clapton, FC Romania v Waltham Forest, Felixstowe & Walton Utd v Brantham Ath, Framlingham Town v Wadham Lodge, Great Yarmouth Town v Diss Town, Hackney Wick v Long Melford, Hadleigh Utd v Sporting Bengal Utd, Histon v Northampton On Chenecks, Hoddesdon Town v Haverhill Rovers, Hullbridge Sports v Ipswich Wdrs, Ilford v Woodbridge Town, Kirkley & Pakefield v Saffron Walden Town, Newmarket Town v Great Wakering Rovers, Redbridge v Stansted, Sawbridgeworth Town v West Essex, Southend Manor v Wroxham, Stanway Rovers v Gorleston, Swaffham Town v Rothwell Corinthians, Takeley v Wivenhoe Town, Walsham le Willows v Basildon Utd.

Thurlow Nunn League

First Division: Braintree Town Res v Norwich CBS, Cornard Utd v Leiston Res, Debenham LC v AFC Sudbury Res, Halstead Town v March Town Utd, Little Oakley v Wisbech St Mary, Norwich Utd Res v Team Bury, Whitton Utd v King’s Lynn Town Res.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists