Saturday, August 17

PUBLISHED: 16:27 10 August 2013 | UPDATED: 15:31 14 August 2013

Skrill Conference League

Premier Division: Aldershot v Cambridge, Alfreton v Salisbury, Braintree v Kidderminster, Chester v Woking, Gateshead v Barnet, Halifax v Dartford, Hyde v Hereford Utd, Lincoln City v Forest Green Rovers, Luton Town v Macclesfield Town, Nuneaton Town v Southport, Tamworth v Wrexham, Welling Utd v Grimsby Town.

South Division: Bishops Stortford v Bath City, Concord Rgs v Basingstoke Town, Eastleigh v Sutton Utd, Ebbsfleet Utd v Havant & Waterlooville, Farnborough v Chelmsford City, Gosport Borough v Dover Ath, Hayes & Yeading Utd v Bromley, Staines Town v Dorchester Town, Tonbridge Angels v Boreham Wood, Weston-Super-Mare v Eastbourne Borough, Whitehawk v Maidenhead Utd.

Ryman League

Premier Division: Billericay Town v Thamesmead Town, Bury Town v Hampton & Richmond Borough, Carshalton Ath v Leiston, Cray Wdrs v AFC Hornchurch, Grays Ath v Enfield Town, Hendon v Maidstone Utd, Kingstonian v East Thurrock Utd, Lewes v Canvey Island, Lowestoft Town v Bognor Regis Town, Margate v Harrow Borough, Metropolitan Police v Dulwich Hamlet, Wealdstone v Wingate & Finchley.

North Division: AFC Sudbury v Waltham Forest, Brentwood Town v Dereham Town, Burnham Ramblers v Erith & Belvedere, Chatham Town v Barkingside, Cheshunt v Maldon & Tiptree, Harlow Town v Tilbury, Heybridge Swifts v Needham Market, Redbridge v Soham Town Rgs, Romford v Waltham Abbey, VCD Ath v Aveley, Witham Town v Thurrock, Wroxham v Ware.

Thurlow Nunn League

FA Cup (Extra Preliminary Round): Boston Town v Great Yarmouth Town, Clapton v Stanway Rovers, FC Clacton v Sporting Bengal Utd, Felixstowe & Walton Utd v Saffron Walden Town, Godmanchester Rovers v Blackstones, Gorleston v Deeping Rgs, Great Wakering Rovers v Halstead Town, Haverhill Rovers v Eton Manor, Holbeach Utd v Norwich Utd, Huntingdon Town v Fakenham Town, Ipswich Wdrs v Wivenhoe Town, Kirkley & Pakefield v Brightlingsea Regent, Newmarket Town v Ilford, Sawbridgeworth Town v Mildenhall Town, Swaffham Town v Wisbech Town, Takeley v Hadleigh Utd, Walsham-le-Willows v Tower Hamlets, Whitton Utd v London ASPA, Woodbridge Town v Hullbridge Sports.

First Division: Cornard Utd v Braintree Town Res, Debenham LC v AFC Sudbury Res, Dereham Town Res v Haverhill Borough, March Town Utd v Team Bury, Needham Market Res v Downham Town, Stowmarket Town v Long Melford.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists