Saturday, August 15

PUBLISHED: 17:10 08 August 2009 | UPDATED: 14:22 04 March 2010

BLUE SQUARE

Premier: Basingstoke v Chelmsford, Bath City v Welling, Braintree Town v Maidenhead Utd, Bromley v Hampton & Richmond, Dover v Dorchester, Newport County v Lewes, St Albans v Eastleigh, Staines Town v Havant & Waterlooville, Thurrock v Weston Super Mare, Weymouth v Bishop's Stortford, Woking v Worcester.

BLUE SQUARE

Premier: Barrow v Stevenage, Chester v Cambridge Utd, Crawley Town v Wrexham, Eastbourne Borough v Rushden & Diamonds, Ebbsfleet Utd v Kidderminster, Hayes & Yeading v Altrincham, Histon v Oxford Utd, Kettering v AFC Wimbledon, Luton v Gateshead, Salisbury v Mansfield, Tamworth v Grays Athletic, York v Forest Green.

South: Basingstoke v Chelmsford, Bath City v Welling, Braintree Town v Maidenhead Utd, Bromley v Hampton & Richmond, Dover v Dorchester, Newport County v Lewes, St Albans v Eastleigh, Staines Town v Havant & Waterlooville, Thurrock v Weston Super Mare, Weymouth v Bishop's Stortford, Woking v Worcester.

RYMAN LEAGUE

Division One North: Brentwood Town v Enfield Town, Cheshunt v Romford, Concord Rangers v Ware, Harlow Town v Gt Wakering Rovers, Ilford v Heybridge Swifts, Leyton v East Thurrock Utd, Maldon Town v Waltham Forest, Northwood v VCD Athletic, Redbridge v Wingate & Finchley, Thamesmead Town v Lowestoft Town, Tilbury v Potters Bar Town.

THE ZAMARETTO LEAGUE

Division One Midlands: Atherstone Town v Bury Town, Barton Rovers v Stourport Swifts, Beaconsfield SYCOB v Woodford Utd, Biggleswade Town v Aylesbury Utd, Bromsgrove Rovers v Chesham Utd, Burnham v Arlesey Town, Hitchin Town v Marlow, Leighton Town v Romulus, Rothwell Town v AFC Sudbury, Soham Town Rangers v Bedworth Utd, Sutton Coldfield Town v Slough Town.

RIDGEONS LEAGUE

Premier Division: CRC v King's Lynn Res, Debenham LC v Histon Reserves.

Division One: Long Melford v Downham Town, Swaffham Town v Ipswich Wanderers, Team Bury v Thetford Town.

FA CUP EXTRA

Preliminary Round: Cornard Utd v Gorleston, Dereham Town v Leiston, Desborough Town v Newmarket Town, Diss Town v Cogenhoe Utd, Eton Manor v Stanway Rovers, Ely City v Wisbech Town, FC Clacton v London APSA, Godmanchester Rovers v Haverhill Rovers, Gt Yarmouth Town v Raunds Town, Halstead Town v Wivenhoe Town, London Colney v Harwich & Parkeston, Long Buckby v Hadleigh Utd, Needham Market v Felixstowe & Walton Utd, Northampton Spencer v March Town Utd, Stewarts & Lloyds v Norwich Utd, Stowmarket Town v Mildenhall Town, Walsham le Willows v Kirkley & Pakefield, Wellingborough Town v Wroxham, Whitton Utd v Daventry Town, Witham Town v Saffron Walden Town, Woodbridge Town v St Neots Town.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un