Saturday, August 13

PUBLISHED: 16:00 06 August 2016 | UPDATED: 16:00 06 August 2016

Vanarama National League

Premier Division: Aldershot v Wrexham, Braintree v Macclesfield, Chester v Maidstone Utd, Dover v North Ferriby Utd, Forest Green v Gateshead, Guiseley v Dag & Red, Lincoln City v Sutton Utd, Solihull Moors v Bromley, Southport v Woking, Torquay v Barrow, Tranmere v Eastleigh, York v Boreham Wood.

South Division: Bath City v St Albans City, Chelmsford City v Dartford, Concord Rangers v Truro City, Gosport Borough v Eastbourne Borough, Hampton & Richmond v East Thurrock Utd, Hemel Hempstead Town v Oxford City, Hungerford Town v Ebbsfleet, Poole Town v Bishop’s Stortford, Wealdstone v Margate, Welling v Weston-Super-Mare, Whitehawk v Maidenhead Utd.

Ryman League

Premier Division: AFC Sudbury v Dulwich Hamlet, Billericay Town v Merstham, Bognor Regis Town v Lowestoft, Enfield Town v Canvey Island, Folkestone Invicta v Harrow Borough, Harlow Town v Kingstonian, Hendon v Worthing, Leatherhead v Grays Ath, Leiston v Havant & Waterlooville, Metropolitan Police v Staines Town, Needham Market v Burgess Hill Town, Tonbridge Angels v Wingate & Finchley.

North Division: Aveley v Ware, Brentwood Town v Phoenix Sports, Bury Town v Waltham Abbey, Great Wakering Rovers v Norwich Utd, Haringey Borough v Dereham Town, Maldon & Tiptree v Brightlingsea Regent, Romford v AFC Hornchurch, Soham Town Rangers v Witham Town, Thamesmead Town v Heybridge Swifts, Tilbury v Thurrock, VCD Ath v Bowers & Pitsea, Wroxham v Cheshunt.

Thurlow Nunn League

Premier Division: Felixstowe & Walton Utd v Fakenham Town, Godmanchester Rovers v Brantham Ath, Gorleston v Haverhill Rovers, Hadleigh Utd v Kirkley & Pakefield, Ipswich Wdrs v Ely City, Mildenhall Town v Great Yarmouth Town, Newmarket Town v FC Clacton, Stanway Rovers v Walsham le Willows.

First Division: Braintree Town Res v Team Bury, Coggeshall Town v Downham Town, Cornard Utd v Diss Town, Debenham LC v Haverhill Borough, Dereham Town Res v Stowmarket Town, Holland FC v Leiston Res, Kings Lynn Town Res v Needham Market Res, March Town Ud v Halstead Town, Whitton Utd v AFC Sudbury Res, Woodbridge Town v Wisbech St Mary.

Reserve League: Halstead Town v Whitton Utd, Saffron Walden Town v Felixstowe & Walton Utd, Stowmarket Town v Stanway Rovers, Witham Town v Walsham le Willows, Wivenhoe Town v Newmarket Town.

Essex Senior League

Premier Division: Barkingside v Barking, Burnham Ramblers v Eton Manor, Haringey & Waltham v Basildon Utd, Hullbridge Sports v Southend Manor, London Bari v Enfield 1893, Takeley v Sawbridgeworth Town, Wadham Lodge v Tower Hamlets, West Essex v Redbridge.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists