Saturday, April 15

PUBLISHED: 11:25 20 April 2017 | UPDATED: 11:25 20 April 2017

Vanarama National League

South Division: Bishop’s Stortford v Gosport Borough, East Thurrock Utd v Bath City, Ebbsfleet Utd v Eastbourne Borough, Hampton & Richmond v Wealdstone, Hungerford Town v Dartford, Maidenhead Utd v Concord Rangers, Oxford City v Chelmsford City, Welling Utd v Truro City, Weston-Super-Mare v Margate, Whitehawk v St Albans City.

Ryman League

Premier Division:

Bognor Regis Town v Harlow Town, Burgess Hill Town v Dulwich Hamlet, Enfield Town v Folkestone Invicta, Grays Ath v Merstham, Hendon v Metropolitan Police, Kingstonian v Leiston, Leatherhead v Billericay Town, Lowestoft Town v Staines Town, Needham Market v Harrow Borough, Tonbridge Angels v AFC Sudbury, Wingate & Finchley v Worthing.

North Division: AFC Hornchurch v Phoenix Sports, Cheshunt v Aveley, Dereham Town v Thurrock, Great Wakering Rovers v Brentwood Town, Haringey Borough v Bowers & Pitsea, Norwich Utd v Heybridge Swifts, Romford v Maldon & Tiptree, Soham Town Rangers v Tilbury, Thamesmead Town v Waltham Abbey, VCD Ath v Bury Town, Wroxham v Ware.

Thurlow Nunn League

Premier Division: Brantham Ath v Thetford Town, Fakenham Town v Long Melford, Felixstowe & Walton Utd v Haverhill Rovers, Great Yarmouth Town v Stanway Rovers, Hadleigh Utd v Gorleston, Kirkley & Pakefield v Saffron Walden Town, Mildenhall Town v FC Clacton, Newmarket Town v Ipswich Wdrs, Walsham le Willows v Godmanchester Rovers, Wivenhoe Town v Ely City

First Division: AFC Sudbury Res v Framlingham Town, Braintree Town Res v Dereham Town Res, Cornard Utd v March Town Utd, Downham Town v Needham Market Res, Halstead Town v Kings Lynn Town Res, Holland FC v Diss Town, Leiston Res v Coggeshall Town, Team Bury v Whitton Utd, Wisbech St Mary v Stowmarket Town.

Woodbridge Town v Haverhill Borough.

Reserves League: Saffron Walden Town v Witham Town, Stowmarket Town v Woodbridge Town, Whitton Utd v Cornard Utd.

Essex Senior League

Premier Division: Barking v Sporting Bengal Utd, Clapton v Ilford, Enfield 1893 v Tower Hamlets, Eton Manor v Sawbridgeworth Town, Stansted v Burnham Ramblers.

Reserves Division: AFC Sudbury v Redbridge (12.30pm), Barking v Takeley (2pm), Heybridge Swifts v Sawbridgeworth Town (2pm), Thurrock v Stansted (2pm).

Touchline SIL

Kick offs 2.30pm

Senior Division: Achilles v Capel Plough, Coplestonians v Bramford Utd, Felixstowe Harpers Utd v Henley Ath, Ipswich Ath v Haughley Utd, Leiston St Margarets v Grundisburgh, Ransomes Sports v Stanton, Wenhaston Utd v Crane Sports.

First Division: Claydon v AFC Hoxne, Ipswich Exiles v AFC Kesgrave, Ipswich Valley Rangers v Old Newton Utd, Mendlesham v Trimley Red Devils, Stowupland Falcons v Sporting ‘87, Benhall St Mary v Wickham Market.

Division Two: Barham Ath v Witnesham Wasps, Bartons Willows v Shotley, Cedars Park v Somersham, Halesworth Town v Bildeston Rangers, Stonham Aspal v Sproughton Sports.

Division Three: Salvation Army v Adastral Park, Tattingstone Utd v Cockfield Utd.

League A: Coplestonians v Mendlesham, Crane Sports v Ipswich Ath v Greshams, Sporting ‘87 v AFC Hoxne, Westerfield Utd v East Bergholt Utd.

League B: Benhall St Mary v Coplestonians A, Bacton Utd ‘89 v Stowupland Falcons, Bramford Utd v East Bergholt Utd A, Capel Plough v Claydon.

League C: Cockfield Utd v Stonham Aspal A, Ransomes Sports v Stowupland Falcons A, Somersham v Cedars Park, Sproughton Sports v AFC Kesgrave, Wickham Market v Halesworth Town.

Division Four: BROB Res v Chantry Grasshoppers Res, Felixstowe Rangers v Barham Ath Res, Sproughton Utd v Kesgrave Kestrels Res, Thurston v Needham Market Phoenix, Wortham v AFC YourShirts.

St Edmundsbury League

Division One: St Edmunds 1965 v Bury Town Rams A (2pm), Stanton Res v AFC Weeting (2pm).

Division Two: Bury Town Rams B v Walsham le Willows B (2pm), Bury Wanderers v RF Saints (2pm).

Prokit UK Essex Olympian League

Premier Division: Harold Hill v Rayleigh Town, Harold Wood Ath v Bishops Stortford Swifts, Kelvedon Hatch v Springfield, Manford Way v Buckhurst Hill, May & Baker EC v Frenford Senior.

Division One: Basildon Town v Newbury Forest, Galleywood v Catholic United, Runwell Sports v Newham United, , Division Two, Ryan v FC Hamlets.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists