Monday, April 17

PUBLISHED: 11:25 20 April 2017 | UPDATED: 11:25 20 April 2017

All kick offs 3pm unless indicated

Vanarama National League

Premier Division: Aldershot Town v Dover Ath, Barrow v North Ferriby Utd, Chester v Woking, Dagenham & Redbridge v Sutton Utd, Eastleigh v Bromley, Gateshead v Lincoln City, Guiseley v Tranmere Rovers, Macclesfield Town v Solihull Moors, Maidstone Utd v Boreham Wood, Southport v Forest Green Rovers, Torquay Utd v Braintree Town, York City v Wrexham,

South Division: Bath City v Poole Town, Chelmsford City v Welling Utd, Concord Rangers v Whitehawk, Dartford v Hampton & Richmond, Eastbourne Borough v East Thurrock Utd, Gosport Borough v Oxford City, Hemel Hempstead Town v Hungerford Town, Margate v Ebbsfleet Utd, St Albans City v Weston-Super-Mare, Truro City v Maidenhead Utd, Wealdstone v Bishop’s Stortford,

Ryman League

Premier Division: AFC Sudbury v Needham Market, Billericay Town v Canvey Island, Dulwich Hamlet v Grays Ath, Folkestone Invicta v Tonbridge Angels, Harlow Town v Enfield Town, Harrow Borough v Hendon, Havant & Waterlooville v Bognor Regis Town, Leiston v Lowestoft Town, Merstham v Kingstonian, Metropolitan Police v Leatherhead, Staines Town v Wingate & Finchley, Worthing v Burgess Hill Town (12pm).

North Division: Aveley v AFC Hornchurch (6.30pm), Brentwood Town v Witham Town, Brightlingsea Regent v Dereham Town, Bury Town v Soham Town Rangers, Maldon & Tiptree v Heybridge Swifts, Norwich Utd v Wroxham, Phoenix Sports v Thamesmead Town, Thurrock v Romford, Tilbury v VCD Ath, Waltham Abbey v Haringey Borough, Ware v Cheshunt.

Thurlow Nunn League

Premier Division: Ely City v Newmarket Town, FC Clacton v Wivenhoe Town, Godmanchester Rovers v Fakenham Town, Gorleston v Great Yarmouth Town, Ipswich Wdrs v Felixstowe & Walton Utd, Kirkley & Pakefield v Stanway Rovers, Long Melford v Hadleigh Utd, Saffron Walden Town v Haverhill Rovers, Swaffham Town v Walsham le Willows, Thetford Town v Mildenhall Town.

First Division: Coggeshall Town v Wisbech St Mary, Dereham Town Res v Cornard Utd, Diss Town v Woodbridge Town, Framlingham Town v Team Bury, Haverhill Borough v Leiston Res, King’s Lynn Town Res v AFC Sudbury Res, March Town Utd v Downham Town, Needham Market Res v Halstead Town, Stowmarket Town v Debenham LC,

Whitton Utd v Holland .

Gordon Brasted Memorial Trophy: Takeley v Eton Manor (3pm).

Touchline SIL

Senior Division: East Bergholt Utd v Capel Plough (2.30pm).

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists