Fixtures: Find out details of all the mid-week fixtures in Suffolk and Essex

PUBLISHED: 11:33 12 October 2015 | UPDATED: 11:33 12 October 2015

Mildenhall Town play this week

Mildenhall Town play this week

Archant

It is a busy week for our non-league teams locally, see fixtures below.

Monday, October 12

Ryman League

Premier Division: Hendon v Kingstonian.

North Division: Aveley v Great Wakering Rovers, Barkingside v Cheshunt, Thamesmead Town v Cray Wdrs.

Thurlow Nunn Youth League

South Division: Haverhill Rovers v Brightlingsea Regent.

West Division: Chatteris Town v St Ives Town.

Essex Senior League

Premier Division: Tower Hamlets v Sawbridgeworth Town.

Tuesday, October 13

Vanarama National League

Premier Division: Altrincham v Kidderminster, Boreham Wood v Aldershot, Braintree v Dover, Bromley v Cheltenham, Eastleigh v Forest Green Grimsby v Halifax, Macclesfield v Gateshead, Southport v Chester, Tranmere v Barrow, Welling v Lincoln City, Woking v Torquay.

Ryman League

Premier Division: Billericay Town v VCD Ath, Bognor Regis Town v Farnborough, Canvey Island v Wingate & Finchley, Dulwich Hamlet v Metropolitan Police, Enfield Town v Harrow Borough, Merstham v Hampton & Richmond Borough, Needham Market v Brentwood Town postponed.

North Division: AFC Hornchurch v Phoenix Sports, Brightlingsea Regent v Witham Town, Bury Town v Soham Town Rangers, Dereham Town v Wroxham, Haringey Borough v Harlow Town, Heybridge Swifts v AFC Sudbury, Redbridge v Tilbury, Thurrock v Maldon & Tiptree, Waltham Abbey v Romford.

The Alan Turvey Trophy sponsored By Robert Dyas 15-16

Second round: Chatham Town v Sittingbourne, Faversham Town v Folkestone Invicta, Needham Market v Brightlingsea Regent, Tonbridge Angels v Hastings Utd.

Thurlow Nunn League

League Challenge Cup: AFC Sudbury Res v Long Melford, Braintree Town Res v Godmanchester Rovers, Diss Town v Stowmarket Town, Felixstowe & Walton Utd v FC Clacton, Haverhill Rovers v Newmarket Town, Kirkley & Pakefield v Gorleston, March Town v Over Sports, Norwich Utd v Team Bury, Saffron Walden Town v Halstead Town, Stanway Rovers v Brantham Ath, Swaffham Town v Kings Lynn Town Res, Thetford Town v Downham Town.

Reserves League: Brantham Ath v Halstead Town, Whitton Utd v Wivenhoe Town.

Thurlow Nunn Youth League

West Division: Downham Town v Wisbech St Mary.

Essex Senior League

Premier Division: Enfield 1893 v Stansted, Hullbridge Sports v Ilford, Takeley v Barking.

Wednesday, October 14

Vanarama National League

Premier Division: Wrexham v Guiseley.

Ryman League

Premier Division: Burgess Hill Town v Staines Town, Grays Ath v Leatherhead, Leiston v East Thurrock Utd.

Thurlow Nunn League

League Challenge Cup: Dereham Town Res v Mildenhall Town, Fakenham Town v Ely City, Ipswich Wdrs v Whitton Utd, Needham Town Res v Leiston Res, Wivenhoe Town v Hadleigh Utd.

Reserves League: Cornard Utd v Hadleigh Utd.

Thurlow Nunn Youth League

Central Division: Felixstowe & Walton Utd v Framlingham Town.

North Division: Horsford Youth v Aylsham.

South Division: Long Melford v AFC Sudbury.

West Division: Kings Lynn Town v Huntingdon Town.

Essex Senior League

Premier Division: Eton Manor v Burnham Ramblers, FC Romania v Basildon Utd, Newham FC v Wadham Lodge, Sporting Bengal Utd v Bowers & Pitsea.

Reserves Division: Clapton v Sawbridgeworth Town.

Thursday, October 15

Thurlow Nunn Youth League

Cambridge Division: Biggleswade Town v Godmanchester Rovers, Histon v Ely City, Newmarket Town v Soham Town Rangers, Saffron Walden Town v Mildenhall Town, St Neots Town v Royston Town.

Central Division: Walsham le Willows v Brantham Ath.

East Division: Beccles Town v Gorleston, Diss Town v Harford Tornadoes, Norwich Utd v Great Yarmouth Town, Wroxham v Bungay Town.

North Division: Dereham Town v Sheringham, Easton & Otley College v Fakenham Town, Swaffham Town v North Walsham Youth.

South Division: Hadleigh Utd v FC Clacton, Halstead Town v Witham Town, Sporting 87 v Cornard Utd.

West Division: March Town Utd v Peterborough Northern Star.

Suffolk U18 Midweek Cup

Round One: Stowmarket Town v Kirkley & Pakefield, Leiston v Woodbridge Town.

Friday, October 16

Thurlow Nunn League

Premier Division: Stanway Rovers v Long Melford.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists