All the midweek non-league football fixtures

PUBLISHED: 06:00 19 October 2015

Needham Market ( red) v Hampton & Richmond, 
Football 
Joe Wright for needham

Needham Market ( red) v Hampton & Richmond, Football Joe Wright for needham

Take a look at our guide to all the midweek action in the Ryman, Thurlow Nunn, FA Youth Cup and Suffolk Premier Cup.

Monday, October 19

Ryman League

Premier Division: Kingstonian v Bognor Regis Town.

The Alan Turvey Trophy sponsored by Robert Dyas 15-16

Second round: Farnborough v Three Bridges.

Thurlow Nunn Youth League

North Division: Fakenham Town v Dereham Town.

West Division: Chatteris Town v Holbeach Utd, St Ives Town v Kings Lynn Town.

FA Youth Cup

Third Qualifying Round: Aveley v Royston Town, Needham Market v Biggleswade Town.

Tuesday, October 20

Ryman League:

Premier Division: Hampton & Richmond Borough v Dulwich Hamlet, Harrow Borough v Merstham, Metropolitan Police v Billericay Town, Staines Town v Grays Ath, VCD Ath v Canvey Island, Wingate & Finchley v Enfield Town.

North Division: Cray Wdrs v Haringey Borough, Great Wakering Rovers v Barkingside, Harlow Town v Thamesmead Town, Maldon & Tiptree v AFC Hornchurch, Phoenix Sports v Redbridge, Soham Town Rangers v Thurrock, Tilbury v Waltham Abbey, Witham Town v Dereham Town, Wroxham v Heybridge Swifts.

Suffolk FA Premier Cup sponsored by Omni Freight Services Ltd

Round Two: AFC Sudbury v Felixstowe & Walton Utd, Whitton Utd v Needham Market, Brantham Ath v Ipswich Wdrs, Lowestoft Town v Hadleigh Utd, Mildenhall Town v Haverhill Rovers, Whitton Utd v Needham Market.

Essex County Cup 15-16

Round Three: Brentwood Town v Brighlingsea Regent.

Essex Senior League Challenge Cup: Clapton v Barking, Southend Manor v FC Romania, Stansted v Bowers & Pitsea, Takeley v Sporting Bengal Utd postponed.

FA Vase: Hoddeson Town v Takeley.

Thurlow Nunn League

First Division: Downham Town v Ely City, Great Yarmouth Town v Kings Lynn Town Res, Team Bury v Debenham LC.

Reserves League: Long Melford v Brantham Ath, Stowmarket Town v Walsham le Willows.

Thurlow Nunn Youth League

East Division: Bungay Town v Norwich Utd.

South Division: Witham Town v Brightlingsea Regent.

West Division: Wisbech St Mary v Downham Town.

Wednesday, October 21

Ryman League

Premier Division: Leatherhead v Tonbridge Angels, Lewes v Burgess Hill Town.

North Division: Romford v Aveley.

The Ryman Women’s Cup 15-16

Round One: Billericay Town v Charlton Ath, Bury Town v Gillingham.

Suffolk FA Premier Cup sponsored by Omni Freight Services Ltd

Round Two: Ipswich Town Youth v Leiston at Leiston FC, Kirkley & Pakefield v Bury Town, Walsham-le-Willows v Long Melford.

Thurlow Nunn League

First Division: Needham Market Res v Braintree Town Res, Woodbridge Town v Leiston Res.

Reserves League: Brightlingsea Regent v Stanway Rovers.

Thurlow Nunn Youth League

Cambridge Division: Mildenhall Town v St. Neots Town, Royston Town v Biggleswade Town postponed.

Central Division: Felixstowe & Walton Utd v Walsham le Willows.

East Division: Great Yarmouth Town v Diss Town.

Essex Senior Cup: Wivenhoe Town v Heybridge Swifts.

Essex Senior League Challenge Cup: Basildon Utd v Eton Manor, Ilford v London Bari, Tower Hamlets v Wadham Lodge.

Essex Senior League

Premier Division: Newham v Greenhouse Sports.

Reserves Division: Clapton v Waltham Abbey, Grays Ath v Waltham Abbey.

Thursday, October 22

Thurlow Nunn Youth League

Cambridge Division: Ely City v Saffron Walden Town, Histon v Godmanchester Rovers, Soham Town Rangers v Newmarket Town.

Central Division: Framlingham Town v Brantham Ath, Needham Market v Ipswich Wdrs.

East Division: Gorleston v Wroxham, Kirkley & Pakefield v Beccles Town.

North Division: Aylsham v Easton & Otley College, CSF Canaries v Sheringham postponed, North Walsham Youth v Horsford Youth.

South Division: AFC Sudbury v Haverhill Rovers, Cornard Utd v Long Melford, FC Clacton v Sporting 87, Halstead Town v Hadleigh Utd.

West Division: Peterborough Northern Star v March Town Utd.

FA Youth Cup

Third Qualifying Round: Stowmarket Town v Dereham Town, Woodbridge Town v Braintree Town.

Friday, October 23

Thurlow Nunn League

Premier Division: Gorleston v Swaffham Town, Hadleigh Utd v Brantham Ath.

First Division: Needham Market Res v Haverhill Borough.

See here for all the latest non-league football news

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists