Saturday, May 14

PUBLISHED: 10:40 15 May 2011 | UPDATED: 12:43 15 May 2011

Kingsley Healthcare SIL

Norfolk Senior Cup

Final: Dereham Town 4 King’s Lynn Town 1, at Carrow Road. Att: 1,356.

Division Three: Willis 4 Coplestonians A 0.

Kent Blaxill Border League

Premier Division: Brightlingsea Regent 2 Wormingford Wanderers 1, Dedham Old Boys 6 White Notley 2, Hatrfield Peverel 0 Gas Recreation 3, Hedinghams Utd 0 Alresford Colne Rangers 0, Tiptree Jobserve 1 Harwich & Parkeston 1, West Bergholt 2 University of Essex 1.

Division One: Barnston AFC 1 Newbury Forest 2, Bell Utd 3 Boxted Lodgers 3, Gosfield Utd 0 Lawford Lads 4, Rayne 2 Foxash Social 3, West Clacton 6 Clare Town 1.

Reserve Premier Division: Alresford Colne Rangers Res 1 Hatfield Peverel Res 2, Coggeshall Town Res 4 Gas Recreation Res 0, Holland FC Res 1 Earls Colne Res 1, Little Oakley Res 5 Brightlingsea Regent Res 3, West Bergholt Res 5 Foxash Social Res 0.

Reserve Division One: Rowhedge Res v Hedinghams Utd Res - postponed, Wormingford Wanderers Res 0 Mersea Island Res 2.

Essex Olympian League

Premier Division: Buckhurst Hill 1 Harold Wood Athletic 4, M & B Club 4 Frenford Senior 3, Rayleigh Town 4 Manford Way 3.

Senior Division One: Benfleet 2 Sungate 4, Bishiop’s Stortford Swifts 1 Runwell Hospital 0, Hutton 5 Thurrock Res 1, Southminster St Leonards 1 Hannakins Farm 3.

Senior Division Two: Waltham Abbey Res 3 Wadham Lodge 3.

Senior Division Three: Bowers & Pitsea 3 Newham Utd 1.

Reserve Division One: Frenford Senior 1 Kelvedon Hatch 1.

Reserve Division Two: Ramsden Res 0 Hutton 2, Runwell Hospital 2 Mountnessing 1.

Reserve Division Three: Newham Utd 1 Forest Glade 1.

Brock Group Mid-Essex Football League

Premier Division: Beacon Hill Rovers v Harold Wood - postponed, Braintree & Bocking 5 St Cleres 1, Little Waltham 3 Great Baddow 1. Midweek: Silver End 1 Braintree & Bocking 4, Little Waltham 3 Great Baddow 1.

Division One: Scotia Billericay Res v Swan Mead - postponed, Mundon Vics 1 Writtle Manor 5, Stags Head 3 Rhodesia 6, Swan Mead v Scotia Billericay Res - postponed. Midweek: Sparta Basildon 4 Swan Mead 1, Bradwell 2 Mundon Vics 3, Rhodesia v Writtle Manor - postponed.

Division Two: Harold Wood Res 2 Brendans 3, Sporting Brentwood 3 Shelley Royals 4, Sungate 3 Rayleigh 1. Midweek: Sporting Brentwood v Manford Way Res - postponed, Harold Wood Res 2 Hutton 0.

Division Three: Beacon Hill Res 2 Epping 1, E2V Tech 3 Latchingdon 2, Felsted Rovers 2 Bradwell Res 0, White Hart Utd 6 City Colts 1. Midweek: St Cleres Res 1 White Hart Utd 3.

Division Four: Basildon Ath 2 Silver End Res 4, Battlesbridge Res 7 Crays Hill 0, Burnham Ramblers 3 Rayleigh Res 5, Great Baddow Res v Springfield - postponed, Runwell Hospital 2 Durning 3. Midweek: Foucs Ferrers Res 2 Springfield 1, Rayleigh Res 1 Beacon Hill Rovers A 0, Burnham Ramblers 2 Mundon Vics Res 0, Silver End Res 7 Tillingham 1.

Division Five: Marconi 0 Burnham Ramblers Res 2, UCC Res 0 Laindon Orient 1, White Hart Utd Res 1 Sparta Basildon Res 1. Midweek: Laindon Orient 0 Battlesbridge A 2.

Most Read

Most Read

Latest from the Green Un

Hot Jobs

Show Job Lists