Saturday, April 14

PUBLISHED: 18:22 14 April 2018 | UPDATED: 18:22 14 April 2018

Vanarama National League

Premier Division: Barrow 0 Ebbsfleet Utd 1, Boreham Wood 4 Chester 2, Gateshead 2 Eastleigh 0, Macclesfield Town 1 Leyton Orient 1, Maidenhead Utd 3 Dover Ath 2, Maidstone Utd 1 AFC Fylde 0, Solihull Moors 3 Guiseley 1, Sutton Utd 1 Hartlepool Utd 1, Torquay Utd 1 FC Halifax Town 0, Tranmere Rovers 2 Aldershot Town 0, Woking 0 Bromley 2, Wrexham 1 Dagenham & Redbridge 2.

South Division: Bath City 5 Hungerford Town FC 0, Bognor Regis Town 2 Hemel Hempstead Town 3, Braintree Town 2 Concord Rangers 1, Chippenham Town 2 Truro City 0, East Thurrock Utd 2 Chelmsford City 4, Eastbourne Borough 0 Dartford 1, Hampton & Richmond Borough 1 Gloucester City 1, Havant & Waterlooville 2 St Albans City 1, Poole Town 2 Wealdstone 1, Weston-Super-Mare 4 Oxford City 2, Whitehawk 2 Welling Utd 1.

Bostik League

Premier Division: Billericay Town 2 Wingate & Finchley 2, Dorking Wdrs 5 Folkestone Invicta 3, Dulwich Hamlet 2 Thurrock 1, Harlow Town 2 Brightlingsea Regent 0, Harrow Borough 1 Tooting & Mitcham Utd 1, Kingstonian 0 Hendon 0, Leiston 2 Burgess Hill Town 0, Merstham 1 Leatherhead 1, Metropolitan Police 0 Lowestoft Town 2, Staines Town 2 Margate 2, Tonbridge Angels 1 Enfield Town 4, Worthing 1 Needham Market 0.

North Division: AFC Sudbury 1 Ware 3, Aveley 0 Maldon & Tiptree 5, Barking 3 Norwich Utd 1, Bowers & Pitsea 3 Mildenhall Town 2, Bury Town 2 Brentwood Town 0, Canvey Island 2 Hertford Town 1, Cheshunt 1 Grays Ath 0, Dereham Town 0 Haringey Borough 2, Heybridge Swifts 2 Tilbury 1, Romford 0 Potters Bar Town 0, Waltham Abbey 1 Soham Town Rangers 2, Witham Town 1 AFC Hornchurch 6.

Thurlow Nunn League

Premier Division: Brantham Ath 3 Thetford Town 1, Coggeshall Town 4 Gorleston 1, Ely City 0 Felixstowe & Walton Utd 3, Godmanchester Rovers v Stanway Rovers postponed, Hadleigh Utd 4 Walsham le Willows 3, Haverhill Rovers 2 Wivenhoe Town 1 Histon 2 Haverhill Borough 3, Long Melford 2 Great Yarmouth Town 1, Saffron Walden Town 1 Stowmarket Town 5, Wroxham 3 Newmarket Town 1.

First Division: Debenham LC 2 Cornard Utd 0, Diss Town 2 Norwich Utd Res 1, Holland FC 4 Leiston 1, Kings Lynn Town Res 2 Framlingham Town 0, Needham Market Res 1 Downham Town 1, Swaffham Town 7 Braintree Town Res 0, Whitton Utd 3 Norwich CBS 0, Wisbech St Mary v Little Oakley postponed.

Reserve League: Haverhill Rovers 8 Woodbridge Town 0, Stowmarket Town 0 Whitton Utd 3, Walsham le Willows 1 Saffron Walden Town 5.

Essex Senior League

Premier Division: Burnham Ramblers 2 Hullbridge Sports 4, Clapton 1 Sporting Bengal Utd 2, Great Wakering Rovers 4 Wadham Lodge 1, Redbridge 1 Enfield 1893 1, Sawbridgeworth Town 0 FC Romania 2, Stansted 2 West Essex 2, Waltham Forest 2 Southend Manor 2.

Reserves Division: Grays Ath 0 AFC Sudbury 1, Hullbridge Sports v Waltham Abbey postponed, Redbridge 2 Heybridge Swifts 2, Thurrock 5 Woodford Town 2017 2.

Touchline SIL

Senior Division: AFC Hoxne 0 East Bergholt Utd 5, Capel Plough 1 Felixstowe Harpers Utd 3, Coplestonians 5 Bramford Utd 1, Haughley Utd 1 Achilles 7, Henley Ath 3 Benhall St Mary 0, Leiston St Margarets 0 Crane Sports 6, Westerfield Utd 2 Wenhaston Utd 3.

Division One: AFC Kesgrave 1 Mendlesham 2, Bacton Utd 89 0 Stanton 2, Barham Ath 0 Claydon 4, Old Newton Utd 3 Bildeston Rgs 5, Stowupland Falcons 1 Sporting 87 3, Wickham Market 0 Trimley Red Devils 3.

Division Two: Cedars Park 3 Tacket Street BBOB 3, Shotley 1 Saxmundham Sports 0, Somersham 2 Coddenham Ath 5, Stonham Aspal 5 Witnesham Wasps 2.

Division Three: Chantry Grasshoppers 1 AFC YourShirts 8, Salvation Army 1 Felixstowe Rangers 13, Thurston 2 Elmswell 4, Woolverstone Utd 1 Sproughton Sports 1.

League A: Mendlesham 2 AFC Hoxne 6, Sporting 87 2 Wenhaston Utd 4.

Division B: Benhall St Mary 4 Wickham Market 3, Claydon 3 Stowupland Falcons 0, Cockfield Utd 2 Stonham Aspal 4, Coplestonians A 3 Haughley Utd 0.

League C: Capel Plough 4 Sproughton Sports 0, Halesworth Town 4 Stonham Aspal A 4, Ransomes Sports 1 Kesgrave Kestrels 1, Sporting 87 A 3 Barham Ath 2.

Division Four: AFC Orwell 1 BROB Res 6, Framlingham Town A 4 Elmswell Res 1, Sutton Heath Saxons Res 0 Bardwell Sports 4, Trimley Sports & Social Club 3 Bacton Utd 89 A 2, Wortham 6 Hope Church 4.

Travel Plus Tours Cup: Framlingham Town Res 3 Westerfield Utd Res 2, Trimley Red Devils Res 2 Coplestonians Res 2.

Essex & Suffolk Border League

Premier Division: Alresford Colne Rangers 2 Coggeshall Utd 0, Dedham Old Boys 1 White Notley 6, Gas Recreation 2 Harwich & Parkeston 1, Hedinghams Utd 2 Kelvedon Social 1, Little Oakley Res 6 Barnston 0, West Bergholt 5 Earls Colne 0, Wormingford Wdrs 2 Hatfield Peverel 2.

Division One: Great Bentley 5 Holland Res 1, Lawford Lads 3 West Bergholt Res 0, Tiptree Jobserve 14 Bradfield Rovers 0.

Division Two: Belle Vue Social Club 1 Bures Utd 2, Brantham Ath A 0 Tiptree Heath 3, Flitch Utd 7 Kelvedon Social Res 2, Lawford Lads Res 5 Mersea Island 0.

Division Three: Ramsey Mill 6 Rowhedge 2.

Reserve Knock Out Cup: Hatfield Peverel 1 Gas Recreation 0.

St Edmundsbury League

Division One: Vipers 1 St Edmunds 1965 2.

Prokit UK Essex Olympian League

Premier Division: Bishop’s Stortford Swifts 4 Catholic Utd 3, Canning Town 0 Springfield 6, Manford Way 1 Harold Wood Ath 2, White Ensign 3 Frenford 5.

Division One: FC Hamlets 1 Buckhurst Hill 4, Galleywood 1 Old Southendian 1, Great Baddow 4 Newbury Forest 2, Harold Hill v Shenfield AFC postponed, Old Chelmsfordians 2 Sungate 3, Snaresbrook 0 Hutton 6.

Division Two: Newham Utd v Toby away w/o, Ongar Town 4 Rochford Town 0, Ramsden Scotia 2 Benfleet 0, Upminster 0 May & Baker EC Res 5.

Division Three: Frenford Res 4 Roydon 2, Harold Wood Ath Res 0 Beacon Hill Rovers 3, Manford Way Res v Leigh Town home w/o, Shoebury Town v Leytonstone Utd home w/o.

Colchester & East Essex Football League

Great Bromley Cup Quarter-final: Langham Lodgers 3 Sporting Rebels 1 aet.

Premier Division: Cavendish 0 Tavern 3.

Division One: St Osyth 6 Old Memorial Services 1.

Newsletter Sign Up

Green Un tri-weekly newsletter
Sign up to receive our regular email newsletter

Our Privacy Policy

Most read

Show Job Lists

Championship League table

FcTables.com

League One table

FcTables.com

Local business directory

Our trusted business finder

Property search


e.g. Oxford or NW3
Powered by Zoopla
MyDate24 MyPhotos24